Vedat Bilgin kimdir, kaç yaşında, nereli, ne mezunu, aldığı görevler neler?

Vedat+Bilgin+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+ne+mezunu,+ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1+g%C3%B6revler+neler?
ABONE OL

Vedat Bilgin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oldu. Resmi Gazete'de yayınlanan karar sonrasında Zehra Zümrüt Selçuk'un görevi sona erdi.

Vedat Bilgin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ikiye bölünmesi sonrasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak atandı.
 
Vedat Bilgin Kimdir?
 
22 Eylül 1954’te Bayburt’ta doğan Vedat Bilgin, Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde “Şehirleşme ve Sanayileşme İlişkileri” konusunda master çalışmasını, “Türkiye’de Sanayileşme Politikaları ve Demokratikleşme Süreci” adlı çalışmasıyla da İktisat Sosyolojisi alanında doktorasını tamamladı.
 
Gazi Üniversitesi İİB Fakültesinde Öğretim Üyeliği, TCDD Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanlığı ve Başbakan Başdanışmanlığı görevlerinde bulundu. 25. ve 26. Dönem Ankara milletvekili seçilen Prof. Dr. Vedat Bilgin son olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili olarak görev yapıyordu.
>