Ümit Özdağ İçişleri Bakanlığı'na gitti

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün akşam duyurduğu gibi bu sabah bakanlığa gitti. Özdağ, kalabalık bir gazeteci grubu tarafından karşılanırken, bakanlık önünde partililer ve görevliler arasında arbede yaşandı. Bina önünde yaptığı konuşmasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslenen “Senden korkan senin gibi olsun. Hadi el mi yaman bey mi yaman. Hadi kapının önüne gel. Ya sen özür dilersin ya da bu kavga sonuna kadar devam eder' dedi.

%C3%BCmit+%C3%96zda%C4%9F+%C4%B0%C3%A7i%C5%9Fleri+Bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1%E2%80%99na+gitti+
ABONE OL

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisi için sarf ettiği "Adam yerine, insan yerine koymam. Benim için hayvandan aşağı biridir. Operasyon çocuğudur, Soros çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir" sözlerinin ardından bu sabah bakanlık binası önüne gideceğini açıklamıştı.

SAAT 11’DE KAPININ ÖNÜNDEYİM

Özdağ sosyal medyadan, "Süleyman, ben yarın saat 11.00'de tek başıma ve silahsız İçişleri Bakanlığı önünde olacağım. Zerre kadar cesaretin varsa beni şerefli Türk Polisinin arkasına saklanmadan bakanlık kapısında bekle. Kimin ne çocuğu olduğunu orada bütün Türk Milleti görecek." paylaşımını yapmıştı.

Özdağ, bu sabah dediği saatte İçişleri Bakanlığı'nın önüne gitti. Polislerin engellediği Özdağ burada bir açıklama yaptı.

İşte o açıklamadan satır başları:

“Burası dünyanın lunapark değil. Her ipini koparan gelemez. Biz 8 milyon insan tarihin en büyük geri dönüş projesiyle geriye yollayacağız diyoruz. Bu hem sarı muhalefetin hem de sarayın dengesini bozdu.

Süleyman Soylu'nun liderliğinde Zafer Partisi'ne karşı bir komplo kuruluyor. Bana ziyarete gelen bir polis memur bilgi verdi. Kimlerle telefon konuşmasının kimin yaptığını, bu komploda kimlerin görev alacağını öğrendim, bunu teyit ettim. Zafer Partisi üzerinden karışıklık çıkarıp bizi psikolojik baskı altına almak istiyorlar. Tuzağa düşmeyiz.

Dün Soylu'nun bana ve aileme yaptığı hakaret bu operasyonun işaret fişeğidir. Bugün Süleyman Soylu'ya meydan okuyup buraya geleceğimi söyledim. Soylu, korkma. Ben Ofluların cesur olduğunu bilirim, sen Oflu musun koflu musun. Ben tek başıma geliyorum, bu kadar mı korkuyorsun? Teröristleri izletmen gereken adamları benim peşime takmadın mı? Yemek yediğim restoranlardan vize kartı ödemelerini toplatmadın mı? Bu görevin bittiği zaman tutuklanacaksın, farkındasın. Hadi el mi yaman bey mi yaman. Bu iş ikimizden birisi ölene kadar devam edecek. Ya sen özür dilersin, ya da bu kavga sonuna kadar devam eder. Süleyman Soylu'nun bir korkak olduğunu tüm dünya gördü."