Trump: 'Yakın zamanda aşı ve ilaç anlamında büyük atılım yapılacak'

Trump:+%E2%80%99Yak%C4%B1n+zamanda+a%C5%9F%C4%B1+ve+ila%C3%A7+anlam%C4%B1nda+b%C3%BCy%C3%BCk+at%C4%B1l%C4%B1m+yap%C4%B1lacak%E2%80%99
ABONE OL

ABD Başkanı Donald Trump, korona virüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Virüsün baş sorumlusunun Çin olduğunu bir kez daha tekrarlayan Trump, aşı ve ilaç alanında yakın zamanda atılım yapacaklarını belirtti.

 
ABD Başkanı Donald Trump, ülke çapında 195 binden fazla insanı öldüren yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınını önemsiz gösterdiği iddialarını kabul ederek, "Halkı paniğe sürüklemek istemedik" şeklinde konuştu. Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, ABD'li gazeteci Bob Woodward'ın yeni kitabındaki, "Trump en başından beri Covid-19'un tehlikelerini biliyordu ancak halka açıklamadı ve halka virüsü olduğundan farklı gösterdi" iddiaları ile ilgili olarak, "Ülkemizdeki paniği azaltmak için belki de bunu yapmış olabiliriz. Ben bu ülkenin lideriyim. Ülkemi çok seviyorum. Halkın ürkmesini ya da panik oluşturmayı sevmiyorum. Biz millet olarak güven ve güç göstermek istiyoruz. Benim yaptığım sadece bu” şeklinde konuştu.
 
Trump, korona virüs salgınının baş sorumlusunun Çin olduğunu bir kez daha tekrarlayarak ABD'nin Covid-19 salgını ile başarılı bir mücadele yürüttüğünü ve yakın zamanda aşı ve ilaç anlamında büyük atılım yapacaklarını ifade etti.

Kaynak: İha

>