Son anket sonuçları belli oldu! Beklenmedik sonuç

'Türkiye Siyaset Paneli' başlıklı ankette, 'Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?' ve 'Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olursa Erdoğan'a oy verir misiniz?' gibi dikkat çekici soruların yanıtlarına da yer verildi.

Son+anket+sonu%C3%A7lar%C4%B1+belli+oldu%21;+Beklenmedik+sonu%C3%A7
ABONE OL
"Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olursa Erdoğan'a oy verir misiniz?" sorusuna yurttaşların yüzde 56.9'u "asla oy vermem", yüzde 32.6'si "kesinlikle oy veririm" ve yüzde 8.1'i ise "Oy verebilirim de vermeyebilirim de" dedi.
 
 
MHP yüzde 7'yi geçemiyor
 
"Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu üzerine çıkan sonuçta ise MHP'nin yüzde 7 olarak belirlenen seçim barajını dahi geçemediği görüldü.
 
 
 
Yurttaş erken seçim istiyor
 
Ankette en dikkat çeken noktalardan biri de son dönemde artan erken seçim tartışmaları ile ilgili yurttaşın verdiği yanıt oldu. Sonuçlara göre, seçmenin yüzde 55,2'si erken seçim isterken, "Erken seçim yapılmasın" diyenlerin oranının yüzde 38,3'te kaldığı görüldü. Erken seçim sorusuna "Kararsızım" diyenlerinin oranı ise yüzde 4,6 olarak belirlendi.
 
 
 
'Pakdemirli istifa etmeli' diyenlerin oranı yüzde 53,3
 
Ankette "Sizce Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli istifa etmeli mi?" sorusuna yüzde 53,3 oranında "Evet" yanıtı verilmesi de dikkat çekti.
 
 
 
 
 
 
 
 
>