Şentop’tan ‘mafyadan 10 bin dolar alan siyasetçi’ açıklaması

%C5%9Eentop%E2%80%99tan+‘mafyadan+10+bin+dolar+alan+siyaset%C3%A7i%E2%80%99+a%C3%A7%C4%B1klamas%C4%B1
ABONE OL

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 'mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçi' tartışmasına katıldı: 10 bin dolar kimdir açıklansın diyorlarsa açıklansın. O ismin kim olduğunun açıklanmasını ben de istiyorum. Açıklayacak olan ben değilim, bilen de ben değilim, muhatap da ben değilim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında “TBMM Başkanı Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Eğer Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa “Acaba o da mı alıyor” diye sorulur. Beyefendi posta memuru gibi. Bir siyasetçiye her ay 10 bin dolar rüşvet veriliyor diyor. Şentop sessiz kalıyor. Sen ileride torunlarının evlatlarının yüzüne nasıl bakacaksın?” demişti.
 
İFADE EDEN BEN DEĞİLİM
 
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İstanbul’da gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun  bir televizyon programında ortaya attığı suç örgütü lideri Sedat Peker'in bir siyasetçiye ayda 10 bin dolar maaş ödediği iddiasına ilişkin tartışmaların hatırlatılması üzerine Şentop, “Bana karşı iftirasına reaksiyon gösterdim. Ağır iftiralarına karşı kendisine cevap verdim. Haysiyet ve ahlaksızca bir iftiranın sahibi olarak kendisini görüyorum, buna da cevap vermesini istiyorum. 10 bin dolar kimdir açıklansın diyorlarsa açıklansın. Ama konumuz o değil. Bunu ifade eden de bilen de ben değilim.” dedi.
 

Kaynak: Sözcü

>