Özgür Özel: Bu hakkı nereden buldun?

%C3%96zg%C3%BCr+%C3%96zel:+Bu+hakk%C4%B1+nereden+buldun?
ABONE OL

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. doz aşıyı olduğunu açıklamasına tepki gösterdi.

TRT 1 Ve TRT Haber'in ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üç doz aşı oldum. Bir de antikor yükseldi mi yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım" ifadelerini kullanmıştı.
 
TBMM'de düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3. doz aşı oldum ifadelerine tepki gösterdi. 
 
"Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan dün bir televizyon programına katıldı. Katıldığı televizyon programında hepimiz şaşkınlıkla kendinin 3. doz aşıyı vurulduğunu öğrendik.
 
Türkiye Cumhuriyeti pandemiyle şuanda boğuşuyor, pandemiden kurtulmak için umudumuz aşı, kesin çözümü yerli aşı, bu konuda hepimiz olabilecek en üst seviyede katkı vermeye çalışıyoruz. İnsanlarımız aşıya kavuşursa salgından kurtulacağız. 
Şuana kadar 47 bin beş yüz canımızı kaybettik. Gelinen noktada ölümler hala 150 seviyesinde devam ediyor. Yani iki günde bir Soma faciası yaşıyoruz ve aşıya ihtiyaç var. Recep Tayip Erdoğan'ın 3. doz aşıyı olduğunu öğrendik.
 
Soru şu! Birinci doz aşıyı gördük ikinci doz aşıyı gördük. Eğer o birinci doz aşı senin  aslında ikinci doz aşın, eğer Türkiye'de kimse işçin aşı yokken 2020 yılının sonunda vurulduysan bunu açıkla. Yok aşımızı vurulduk dediğin tarihten sonra ikinci doz aşıyı bildiğimiz tarihte vurulduysan bu üçüncü doz hatırlatma aşısıysa sağlık çalışanlarından önce bu aşıyı vurulma hakkını nereden buldun." dedi.
>