'Modern bina yaptınız diye adalet mi gerçekleşiyor?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programında açıklamalarda bulundu.

%E2%80%99Modern+bina+yapt%C4%B1n%C4%B1z+diye+adalet+mi+ger%C3%A7ekle%C5%9Fiyor?%E2%80%99
ABONE OL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat'in konuğu oldu.
 
Kılıçdaroğlu, "Hem seçime hem iktidara hazırız. Kişinin kimliği, inancı, yaşam tarzı başımızın üstüne. Ben o insanların tamamının sorunlarına talibim. Dostlarımızla birlikte yapacağız. Türkiye, bizim insanlarımız bunu hak etmiyor. Böyle bir ortamda yaşanmaz. Bu ortamı bitireceğiz." diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu'nun satırbaşları şöyle: 
 
Sorunlar giderek ağırlaşıyor. Bunları çözmeye talibiz. Her yerde büyük sorunlar var, bunların çözülmesi lazım. Devletin yeniden ayağa kalkması lazım. 
 
3600 ek gösterge
 
3600 ek göstergeyi vereceğiz. Kimsenin endişesi olmasın. Polisler aynı zamanda bizi de koruyorlar. Polisler 14 saat çalışıyor, 20 saat çalışan polisler var. Bunlara emekli olunca maaşı düşüyor. Niçin kardeşim? 3600 ek göstergeyi verdiğimizde bu sorun çözülecek. Polislere de öğretmenlere de vereceğiz.
 
Filenin Sultanları 
 
Gurur duyuyoruz. Olağanüstü bir başarı. Seviniyorum. Marşlarına da yürekten katılıyorum. Eğer onlar bugün dünya klasmanında mücadele ediyorlarsa hepimiz gurur duyuyoruz. Onlar da Mustafa Kemal ve arkadaşlarına borçlu olduklarını biliyorlar. Biz onlarla gurur duyuyoruz. 
 
Diyanet'in protokolde hızla yükselişi 
 
Devletin çivisini çıkardılar. Devletin bir geleneği, kuralları vardır. Siz geliyorsunuz, Sarayınıza oturuyorsunuz ben yeni kurallar koydum diyorsunuz. Bizim için ordu çok önemli bir kurumdur. Bu orduyu, devletin protokol sırasında geriye atarsanız orduyu farklı bir yere itmiş olursunuz, moralini bozmuş olursunuz. Moral değerleri bozduğunuz andan itibaren orduyu ordu olmaktan çıkarırsınız. Yenikapı mitinginden bu yana kışlaya, adliyeye, camiye siyaseti sokmayın derim. Geldiler, kışlaya, camiye, adliyeye siyaseti soktular. Geleceğiz, devletin bütün örfünü, adetini koruyacağız.
 
Hastanesi olmayan bir ordu olur mu? Böyle bir rezalet mi olur? Askeri yargı, sivil yargı ayrıdır. Askerlerin kuralları vardır. Biz onları da kapattık.
 
Sanıyor ki adalet binalar ile gerçekleşiyor. Modern bina yaptınız diye adalet mi gerçekleşiyor? 
 
 
 
 
>