Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayı

Meral+Ak%C5%9Fener%E2%80%99in+Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1+aday%C4%B1
ABONE OL

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı adayının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu olduğu iddia edildi.

Hükümet her fırsatta erken seçim iddialarını yalanlasa muhalefette 'Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?' sorusu gündemden düşmüyor.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Abdullah Gül’ün ismi geçince korkuyorlar. Neden korkuyorsunuz?" ifadelerini kullanmasıyla Gül'ün Millet İttifakı'nın ortak cumhurbaşkanı adayı olacağı iddia edilmişti.
 
Kılıçdaroğlu yine de 'ortak aday'ın altını çizerken İYİ Parti lideri Meral Akşener ise "Cumhurbaşkanı olacağım diye Türkiye’nin önünü tıkamam" dedi.
 
Akşener'in bu sözlerinden İYİ Parti liderinin cumhurbaşkanlığı için tek başına adaylık koymayacağı çıkarılırken, yapılan anketlerde Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri öne çıktı.
 
Gazeteci Abdulkadir Selvi de Hürriyet Gazetesindeki bugünkü köşesinde "Bu yönde duyumlarım var." diyerek Kılıçdaroğlu'nun gönlünde yatan ismin Gül olduğunu ama Akşener'in kendisi olmazssa İmamoğlu'nu önereceğini yazdı.
>