Meral Akşener: 'Kadınların güvenliğini sağla'

Meral+Ak%C5%9Fener:+%E2%80%99Kad%C4%B1nlar%C4%B1n+g%C3%BCvenli%C4%9Fini+sa%C4%9Fla%E2%80%99
ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Ayasofya Cami çıkışında CHP’ye Fikri Sağlar’ın açıklamaları üzerinden yüklenirken, ''Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz, başörtülü birkaç kişiyi de yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor. Geçti o işler''  ifadelerini kullanmış ve bu sözler muhalefet partilerinin tepkisini çekmişti.
 
“MİLLET BU KİRLİ ZİHNİYETTEN ARTIK BIKTI”
 
İYİ Parti lideri Akşener de Erdoğan'ın sözlerine sosyal medya hesabından sert sözlerle tepki gösterdi.
 
Türkiye'de son bir yılda 386 kadının katledildiğini vurgulayan Akşener, “Çıkıp utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, git önce görevini yap, kadınların güvenliğini sağla. Bu millet bu kirli zihniyetten artık bıktı” ifadelerini kullandı.
 
SÜLEYMAN SOYLU'DAN YANIT
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
 
"Akşener’in Cumhurbaşkanımıza kadınlar üzerinden söylediği söz ağırıma gitti...
Recep Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda zihniyet devrimcisidir. Faşist bir zihniyeti körü körüne savunmak adına niteliksiz saldırmak Allah’ın gücüne gider..."
 
"ALLAH KURTARSIN"
 
"Bir siyasetçinin başına gelebilecek en büyük musibet, bugün yanında bulunduklarına alet olmaktır... Siyasi tarihimizde bunların kullandığı kimse iflah olmadı... Allah kurtarsın."
>