Macron'dan küstah sözler

Macron%E2%80%99dan+k%C3%BCstah+s%C3%B6zler
ABONE OL

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’nin Libya’da bulunmasıyla ilgili ‘Tavrımız sert olacak’ diyerek tehditte bulundu.

Türkiye, Macron’u rahatsız etti. Türkiye’nin Libya’daki rolünden rahatsız olduğunu açık açık belli eden Macron, Türkiye’nin tehlikeli bir oyun oynadığını söyledi. Türkiye’nin Libya’da ilerlemesine izin vermeyeceğini iddia eden Macron, “Türkiye’ye tavrımız sert olacak” dedi.
 
'Oyun oynuyor'
 
Macron, “Bugün Türkiye’nin Libya’da tehlikeli bir oyun oynadığını ve bunun Berlin Konferansı’nda verilen bütün taahhütlere aykırı olduğunu düşündüğümü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açıkça söyleme fırsatım oldu” ifadesini kullandı. Fransa bilindiği üzere Libya’da Hafter güçlerine destek veriyor.
 
Macron’a sert yanıt
 
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Macron’un sözleri için “Ancak akıl tutulmasıyla izah edilebilir” dedi ve “Sayın Macron hafızasını yoklar ve sağduyusunu harekete geçirirse, bugün Libya’da yaşanan sıkıntıların kendisinin de desteklediği darbeci Hafter’in saldırılarından kaynaklandığını, Moskova’da ve Berlin’de ateşkes anlaşmasını imzalamayı reddedenin yine savaş ağası Hafter olduğunu hatırlayacaktır” diye ekledi.
>