MACRON’A DUYRULUR!

MACRON%E2%80%99A+DUYRULUR%21;+
ABONE OL

Türkiye’nin Libya’da ‘tehlikeli bir oyun’ oynadığını savunan Fransız lider Emmanuel Macron’a kendi ülkesinden yanıt geldi: Hafter’i destekleyerek sahada kaybettin, Fransa Türkiye’ye ders verecek durumda değil! Four, Fransız diplomasisinin neredeyse gizlemeden Libya’da Hafter’i desteklemesinin de hukuki olarak sorgulanması gerektiğini ifade etti.

Libya'da hüsrana uğrayan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un Türkiye’yi Kuzey Afrika ülkesinde ‘tehlikeli bir oyun’ oynamakla suçlamasının ardından, Ankara ve Paris hattında gerilim tırmandı. Macron’un küstah Türkiye tehdidi sonrası bir Fransız medyası dikkat çeken haberler yayınlandı. Libya üzerine bir röportaj veren gazeteci Four, “Hafter’i destekleyerek sahada kaybettin, Fransa Türkiye’ye ders verecek durumda değil” dedi.

KANITLAR VAR

Fransa’nın Hafter güçlerine silah temin ettiğine dair birçok ciddi kanıtların olduğunu belirten Fransız gazeteci, şöyle devam etti: “Ankara, Paris’ten daha çok uluslararası hukuka uyuyor. Yani aslında Libya’da tehlikeli bir oyun oynayan Fransa’dır.” Fransız dergisi Le Canard Enchaine ise, bazı Fransız diplomatların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Libya’da dürüst oyun oynayan tek kişi olduğu görüşünü paylaştığını yazdı.

>