Kim'in gizli örgütü: OFiS 39

Kim%E2%80%99in+gizli+%C3%B6rg%C3%BCt%C3%BC:+OFiS+39
ABONE OL

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un, silah, uyuşturucu ve insan kaçakçılığı yaptığı ‘Ofis 39’ adlı gizli bir örgütü yönettiği, lüks hayatını bu şekilde finanse ettiği öne sürülüyor...

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, her ne kadar kapalı kapılar ardında yaşasa da hakkında sık sık dikkat çekici iddialar ortaya atılıyor.

MİLYONLAR KAZANIYOR KUZEY

Kore lideri Kim Jong-un, gizemli yaşamı ve politik hamleleriyle zaman zaman tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Şaşalı bir hayat sürdüğü, sık sık alem yaptığı bilinen Kuzey Kore liderinin bu lüks yaşamı neye borçlu olduğu ise merak konusuydu. Ancak Kim Jong-un hakkında korkunç bir iddia var. Jong-un’un, yasa dışı işler yapan ‘Ofis 39’ adlı gizli bir örgüt sayesinde milyonları cebe indirdiği iddia ediliyor.

İĞRENÇ SUÇLAR!

Bu örgütün, uyuşturucu ticaretinden, silah ve insan kaçakçılığına kadar pek çok kirli iş yaptığı öne sürülüyor. İddiaya göre ‘Ofis 39’ olmasa, Birleşmiş Milletler (BM) ve ABD’nin yaptırımlarıyla uğraşan Kuzey Koreli seçkinler, lüks hayatlarından mahrum kalacak. Emekli ABD Ordusu Özel Kuvvetler albay ve Kuzey Kore uzmanı David Maxwell, Kim Jong- un’un lüks hayatının kaynağı sorulunca ‘Tüm paralar Ofis 39’dan geliyor” yanıtını verdi.

>