SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Kılıçdaroğlu: Tarih yeniden bizi göreve davet ediyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin meclis toplantısında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Tarihin CHP'lilere yüklediği ciddi bir görev var. Bu görevi şu anda beraber yerine getireceğiz. Bizim yaşamımızda korku yoktur, olamaz. Her CHP'li cesur olmak zorundadır. Tarih bizi yeniden göreve davet ediyor" dedi.
Haber Giriş Tarihi: 09.09.2022 12:56
Haber Güncellenme Tarihi: 09.09.2022 12:56
https://www.abcgundem.com
kapak resmi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 99. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen Parti Meclisi toplantısında konuştu:

Genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir siyasal partinin 99. yılını kutlaması hem bizim tarihimiz açısından hem Cumhuriyet tarihi açısından hem dünya siyaset tarihi açısından son derece önemli bir gelişme.

"DEVLET BİR KİŞİNİN İDARESİNE TESLİM EDİLEMEZ"

Cumhuriyet Halk Partili olmak sıradan bir olay değildir. CHP’li olmak demek vatanseverliktir, demokrasiyi koşulsuz savunmaktır, kadın erkek eşitliğini savunmaktır.

Hangi koşullarda Cumhuriyet kuruldu? Çanakkale’yi hepiniz bilirsiniz. Her gittiğimiz yerde Çanakkale’yi anlatırlar. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Çanakkale’yi yedi düvele karşı geçilmez kıldılar. Yedi düvele karşı mücadele edip, Çanakkale’yi geçilmez kılanlar orada yatarken, bir devlet bir kişinin iradesine teslim edilemez.

"BU ÜLKEYE KURANLARA BORCUMUZ VAR"

Bugün geldiğimiz noktada yasama, yürütme yargı yok, demokrasi askıda… Çetelerin kol gezdiği bir süreci yaşıyoruz. Her birimizin bu ülkeye karşı sorumluluğu var.

Bu ülkeyi kuranlara borcumuz var. 99 yıldır bu partide görev alan herkes bu mücadelenin bir parçası oldu, bundan sonraki gelecek kuşaklar da bu mücadelenin bir parçası olacaklar.

21. yüzyılın Türkiye’sinde ekonomik bağımsızlığımız tehlikededir. Düne kadar küfrettikleri adamın ayağına gidiyorlar. Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenlerin birilerine el açmasını kabul etmiyoruz.

"BASKILARA KATLANAMIYOR"

“Bu can bu bedende kaldığı sürede papazı alamazsın” dedi. Tıpış tıpış verdiler. Ne demek bu? Baskılara katlanamıyor demektir. Çünkü açığı var demektir. Devleti yöneten bir kişiyi başka bir güç “Bak beni kızdırma, senin mal varlığını açıklarım” dediği anda, Milli Kurtuluş Savaşı’nı vermiş devletin başındaki kişinin “Araştırmazsanız namertsiniz ” demesi lazım.

Okullarımızda bizim tarihimiz çocuklarımıza doğru öğretilmiyor. Verdiğimiz mücadelede doğru öğretilmiyor. Ekonomik bağımsızlığınızı sağlamazsanız Türkiye’yi büyütemezsiniz. Emperyal güçlerin talepleri doğrultusunda iş yaparsanız başınız belaya girer.

"TARİH BİZİ YENİDEN GÖREVE DAVET EDİYOR"

Tarihin CHP’lilere yüklediği ciddi bir görev var. Bu görevi şu anda beraber yerine getireceğiz. Bizim yaşamımızda korku yoktur, olamaz. Her CHP’li cesur olmak zorundadır. Tarih bizi yeniden göreve davet ediyor.

KILIÇDAROĞLU CHP'NİN KURULUŞUNUN 99’UNCU YILINDA ANITKABİR'DE

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları ve CHP Gençlik Kollarına üye olan 99 genç CHP’nin 99’uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu başkanlığındaki heyet, ilk olarak Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu. 

Anıtkabir Özel Defteri'nin imzalanmasının ardından heyet, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün kabrini ziyaret etmek için Anıtkabir'den ayrıldı. 

Kemal Kılıçdaroğlu Anıtkabir Özel Defterine ise şu ifadeleri kaydetti: 

“Tam 99 yıl önce savaş meydanlarında kurduğun Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü temsilcileri olarak huzurundayız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti ile Kuva-yi Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 99 yıldır yüreğimizde taşıyoruz.

Aynı azim ve kararlılıkla, milletimizin huzur ve refahı için mücadele ediyoruz. Sayın Genel Başkanım, Cumhuriyet Halk Partisi'nin neferleri olarak, güzel Cumhuriyetimizi korumak, yüceltmek ve nihayetinde demokrasi ile taçlandırmak için, gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Huzurunda milletimize söz veriyorum: partimizin ve Cumhuriyet'imizin 100. yılında ebedi istirahatgahını, Türkiye’yi yöneten iktidar partisi olarak ziyaret edeceğiz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız, şartsız milletin olana dek sürecektir. Bu düşüncelerle aziz hatıran önünde saygıyla eğiliyor, silah arkadaşlarını, hayatını yitirmiş tüm CHP’lileri ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar