Kanlı seçim

Kanl%C4%B1+se%C3%A7im
ABONE OL

Meksika’daki seçimlerde akıl almaz vahşet olayları yaşandı. Bunlardan biri de Belediye Başkan adayı Alma Barragan’ın öldürülmesiydi. Barragan’ın yerine seçilen kişi ise kendi kızı oldu.

MEKSİKA’da halk, 500 sandalyeli Temsilciler Meclisi üyeleri, 15 eyalet valisi ile yerel ve bölgesel 20 bin 417 yöneticiyi seçmek için sandık başına gitti. Ancak hem seçimlerden önce, hem de seçimler sırasında kanlı olaylar meydana geldi. Seçim için malzeme taşıyan bir kamyonet pusuya düşürüldü ve 5 kişi öldürüldü. Seçim merkezlerine silahlı ve bombalı saldırılar düzenlendi. Hayatını kaybedenler oldu.
 
KESİK KAFA ATILDI 
 
BAJA California eyaletinin Tijuana şehrinde ise seçim merkezlerine kesik insan kafası fırlatıldı. 1440 numaralı seçim sandığına yaklaşan bir adam, kabine insan kafası atıp kaçtı. Şehrin başka bir kesiminde içinde ceset kalıntıları bulunan iki adet torba başka bir seçim merkezi yakınına bırakıldı. Mariano Matamoros mahallesindeki bir seçim merkezine kesik insan kafası atıldı. Eylül ayında başlayan seçim kampanyalarından beri 90 politikacı öldürüldü. 
 
ANNESİNİN İZİNDEN GİTTİ 
 
ÖLDÜRÜLENLERDEN biri de Vatandaş Hareketi’nin Moreleon Belediye Başkan adayı Alma Barragan’dı. 25 Mayıs’ta öldürülen Barragan’ın yerine kızı Alma Denisse Sanchez Barragan aday oldu. Genç kadın, 10 bin 35 oy alarak zafere ulaştı. Annesine ait olan sosyal medya hesabında paylaşım yapan Barragan, “Gökyüzüne kadar, Moreleon bugün senin şerefine turuncuya boyandı” sözleri ile zaferini dile getirdi.
 
 
>