İngiltere Başbakanı Boris yine yaptı yapacağını!

Yaptığı hareketlerle, söylediği sözlerle gündemden bir türlü düşmeyen İngiltere Başbakanı Boris Johnson, hastane ziyareti sırasında üç kez maske takması konusunda uyarıldı. Başbakanın Northumberland'daki bir hastaneye yaptığı ziyaret sırasında hiçbir kurala uymadı!

%C4%B0ngiltere+Ba%C5%9Fbakan%C4%B1+Boris+yine+yapt%C4%B1+yapaca%C4%9F%C4%B1n%C4%B1%21;
ABONE OL
Boris Johnson'a hastane ziyareti sırasında üç kez maske takması gerektiği söylendiği halde uzun bir süre maske takmadı. 
 
Northumberland'daki sağlık yetkilileri, başbakana fotoğraf çekiminden önce ve hastanede içinde maske takılması gerektiğinin söylendiğini doğruladı. Johnson, Hexham General Hospital'da maskesiz bir şekilde hemşirelerle buluşurken görüntülendi.
 
Sağlık kuruluşu, üçüncü kez maske takmasının söylendiğini ve maske verilmesi gerektiğini doğruladı. Ardından röportaj yapmak için maskesini tekrar çıkardı.
 
Pandeminin ilk günlerinde, bir basın toplantısında, Kovid hastalarını tedavi eden bir hastanede insanlarla el sıkıştığını, ardından bir arkadaşının evde kalarak Noel karantina kurallarını çiğneyip çiğnemediğine dair sorularla karşılaştığını söyledi ve bunu şiddetle reddetti.
 
Hastanenin internet sitesinde halka açık bilgilerde, ziyaretçilerin her zaman maske takmalarının beklendiğini açıkça ortaya koyuyor. Daha önce bir Başbakanlık sözcüsü, Başbakan'ın 'klinik alanlarda' maske taktığını ve ziyaretten önce bir PCR testi yaptırdığını söyledi.
 
Salı günü, başbakan yardımcısı Dominic Raab, Bay Johnson'ın tesisteyken "tüm protokolleri ve prosedürleri" takip ettiğini söyledi. Hastane yönetimi, ayrıca hastaneyi ziyaret eden herkese Başbakan'ı örnek almamalarını ve her zaman maske takmaları için bir ricada bulundu.
>