İmzaladığı anlaşmadan haberi yok

%C4%B0mzalad%C4%B1%C4%9F%C4%B1++anla%C5%9Fmadan+haberi+yok
ABONE OL

Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic, Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump'ın konuğu oldu. Toplantıda Kosova Başbakanı Avdullah Hoti de vardı. Toplantıdaki oturma düzeninin yanı sıra, Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic'in imzaladığı anlaşmadaki İsrail detayından haberdar olmadığı iddiaları olay oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, Sırbistan Devlet Başkanı Aleksandar Vucic ve Kosova Başbakanı Avdullah Hoti ile Oval Ofis'te bir basın toplantısı düzenledi.
 
İki ülkenin vardığı ekonomik anlaşmanın detaylarını açıkladı.
 
Trump açıklarken Vucic'in şaşırdığı görüldü
Yayınlanan son görüntülerde, Trump anlaşmanın İsrail'le ilgili maddelerini açıklarken Vucic'in yaşadığı şaşkınlık ortaya çıktı.
 
Vucic'in başını eğdiği, sitemle heyetine baktığı anlar kameraya yansıdı. Şimdi birçok kesimden Sırbistan Devlet Başkanı'nın ülkesinin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıyacağını öngören bir maddeden haberinin olmadığı, anlaşmayı tam olarak bilmeden imzaladığı eleştirileri getiriliyor.
 
Toplantının oturma düzeni de eleştiri konusu oldu.
 
Basın toplantısından önce Vucic'in Trump'ın masasının önünde bir sandalyeye oturtulmasının diplomatik nezaket kurallarına uygun olmadığı belirtiliyor.
 

Kaynak: Milliyet

>