Erdoğan’dan önemli açıklamalar! Yunanistan’a uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üzerimize oynanan oyunun farkındayız. Sorun, Yunanistan’ın bunu farkında olmaması ya da bunun gönüllülük figüranlığına soyunmasıdır. Filmde en çok yaralanan figüranlar olmuştur. Yunanistan’ın başına geçmişte gelen budur” dedi.

Erdo%C4%9Fan%E2%80%99dan+%C3%B6nemli+a%C3%A7%C4%B1klamalar%21;+Yunanistan%E2%80%99a+uyar%C4%B1
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, öğrenci affı konusuna da değindi.

“Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve kamuoyunda 'öğrenci affı' olarak bilinen teklifi önümüzdeki günlerde Meclisimizin takdirine sunuyoruz. Bu teklif; lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilerimizden eğitimlerini bırakmak mecburiyetinde kalanların belirli şartlarla okullarına dönebilmelerini amaçlıyor.”

“OYUNUN FARKINDAYIZ”

“Üzerimize oynanan oyunun farkındayız. Sorun, Yunanistan’ın bunu farkında olmaması ya da bunun gönüllülük figüranlığına soyunmasıdır. Filmde en çok yaralanan figüranlar olmuştur. Yunanistan’ın başına geçmişte gelen budur. Yanlışta ısrar ederse bundan sonra da gelecek olan da budur. Onlar bu kafayla figüranlıktan öteye geçemeyeceklerdir.”

“CHP BİZE DERS VEREMEZ”

“Bizi NATO konusunda taktik hata yapmayla suçlayan CHP’ye iki çift sözümüz var. Uçak fabrikalarını kapatarak savunma sanayisini dışa bağlı hale getiren, adalar konusunda dirayetli duruş sergileyemeyen, stratejik hatalarıyla Türkiye’nin çıkarlarını koruyamamış bu parti bize ders veremez. Kılıçdaroğlu, 'CHP eski CHP değil' diyor. Millet bunların eskisinden ne hayır gördü ki yenisinden bir fayda görsün? Onlar önce kendi içlerindeki Rum, Yunan, FETÖ sevdalısı beşinci kol elamanlarını temizlesinler.”

“DURUŞUMUZU DEĞİŞTİRMEYECEĞİZ”

“İsveç, Finlandiya net adımlar atana kadar duruşumuzu değiştirmeyiz.”

TÜSİAD başına gelen beyefendi, sen dış politikada bize ders veremezsin. Dün bir bugün iki, ne oldu ki bu iktidara ders vermeye kalkıyorsun? Önce haddini bil... Eğer TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse, bu iktidarın kapısını hiç çalmasınlar. Görüyorum ki sizler aynı merkezden idare ediliyorsunuz. Öyleyse bu kapı yerli ve milli duruş sergileyene açıktır, sergilemeyene kapalıdır.

Kaynak: DHA