Erdoğan’dan Meral Akşener’e ‘İmamoğlu’ tepkisi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Ekrem İmamoğlu'nu Fatih Sultan Mehmet'e benzetmesine tepki gösterdi. Erdoğan, 'Bunlar Fatih'in kim olduğunu bilmiyorlar. Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun' diye konuştu.

Erdo%C4%9Fan%E2%80%99dan+Meral+Ak%C5%9Fener%E2%80%99e+‘%C4%B0mamo%C4%9Flu%E2%80%99+tepkisi
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’na katıldı.
 
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:
 
* Afet bölgelerinde vatandaşlarımızın zararlarını tazmin çalışmaları halen devam ediyor. Binaların yerine yenilerini inşa etmeye başladık.
 
* 1 yıl içerisinde bunları bitireceğiz. Hak sahiplerine binalarını teslim edeceğiz. Bunu daha önce depremlerle sarsılan illerimizde sağladık.
 
* Sel ve yangın afetini yaşayan illerimizde de aynısını yapacağız. Tek kaygımız muhalefetin bu çalışmalara destek olmak yerine günlük siyasetin kısır tartışmalarına alet etmesidir.
 
* Öyle ki vatandaşlarımızın canının ve malının derdine düştüğü bir dönemde muhalefet partileri istismar peşinde koştular. Olmadık iftiralarla, yetmediği yerde yalan terörüne sarılarak insanımızın kafasını bulandırmaya çalıştılar.
 
* Afetler meselesinde de muhalefet sınıfta kalmıştır. Muhalefetin her konuyu siyasileştirme gayreti burada da ifşa olmuştur.
 
(Meral Akşener’in Ekrem İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzetmesi) Bunlar Fatih’in kim olduğunu bilmiyorlar. Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. Zulüm 1453’de başladı diyenlerle aynı yolda yürüyorsun.
 

Kaynak: Sözcü

>