Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'kaçış planı' videosuna çok sert tepki!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğimiz günlerde 'Bir kaçışın anatomisini ifşa edeceğim' başlığıyla yayınladığı videoya çok sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Kullandığı yöntem demokratik hukuk devletine uygun değil. Böyle bir kepazeliğe, ahlaksızlığa izin veremeyiz. Bir Cumhurbaşkanının ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir” dedi.

Erdo%C4%9Fan%E2%80%99dan+K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7daro%C4%9Flu%E2%80%99nun+%E2%80%99ka%C3%A7%C4%B1%C5%9F+plan%C4%B1%E2%80%99+videosuna+%C3%A7ok+sert+tepki%21;+
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen 'Etik Eğitimi ve Etik Eğitici Yetiştirilmesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, TÜRGEV ve Ensar vakıfları aracılığıyla ABD'de kurulan bir vakfa para aktarıldığı yönündeki iddialarına tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yayınladığı videoda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini hedef alarak bunun bir kaçış hazırlığı olduğunu öne sürmüştü.

Cumhurbaşkanı, CHP liderinin bürokratları tehdit ettiğini belirterek ''Bir Cumhurbaşkanı'nın ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir. İşini yapan her bir kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Kamuda etik değerleri korumak hepimizin ortak sorumluluğu. Türkiye dünyanın en köklü devlet geleneğine sahip ülkerin başında gelmektedir. Kamuda da kimi zaman ideolojik bağnazlık kimi zaman vurdumduymazlık dediğimiz zafiyetler yaşanmış olabilir. Hepsinin de zamanla üstesinden geldik. Artık tüm dikkatimizi büyük Türkiye hedefine yöneltebileceğimiz kritik bir döneme girdik. Kamu personeli olmak uzunca bir süredir kurallara bağlı olarak yürümektedir. Bunun dışına çıkarak terör örgütlerinin güdümüne girenler de yine hukuk eliyle tasfiye edilmektedir. FETÖ'den PKK'ya kadar çeşitli terör örgütleri ile iltisakı yüzünden kamudan ihraç edilen çok sayıda personel oldu.

KILIÇDAROĞLU'NUN VAKIF İDDİASI

Son dönemde giderek sıklaşan bir şekilde ana muhalefet partisinin başındaki zatın kamu görevlilerine hakaret ettiğini bürokratları tehdit ettiğini görmeye başladık. Ana muhalefetin başındaki kişi kendisine oy vermedi diye kimi zaman işçiye çiftçiye esnafa hakaret ettiği gibi kimi zaman da kamu görevlilerini alenen hedef göstermektedir. Verdiği karar için hakimi, yaptığı işlem için polisi, yürüttüğü operasyon için askeri, attığı imza için genel müdürü tehdit etmek ne demek? Baskın yapar gibi kamu kurumlarının kapısına dayanmak ne demek? Demokraside böyle bir usul olabilir mi? Asla.

BÖYLE BİR KEPAZELİĞE ASLA İZİN VEREMEYİZ

Buradan açıkça ilan ediyorum; kamu görevlilerimize demokratik hukuk devleti sınırları dışında söz söyleyen herkes, bu devletin de bu milletin de düşmanıdır. Bu çirkefliğin amacı devleti işleyemez hale getirmek dolayısıyla milleti hak ettiği hizmetlerden mahrum etmektir. Böyle bir rezilliğe, kepazeliğe, ahlaksızlığa asla izin veremeyiz.

CUMHURBAŞKANI'NIN AİLESİNİ HEDEF ALMAK AKIL KARI DEĞİL

Kaldı ki bir Cumhurbaşkanı'nın ailesini hedef alarak böyle bir süreci işletmek akıl karı değildir. İşini yapan her bir kamu görevlisinin teminatı hukukun ta kendisidir. Mesai arkadaşımız olarak gördüğümüz her bir kamu görevlisinin yanındayız. Türkiye'nin kendi insanını tehdit eden değil kendi insanına hizmet eden anlayışla yapılan ahlaklı ilkeli üretken siyasete ihtiyacı vardır.”

Kaynak: DHA-İHA