Erdoğan Bayraktar'ın sözlerine CHP'den ilk yorum: 'Bu bir itiraftır'

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında çarpıcı ifadeler kullanmış, 'Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur, hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” diye konuşmuştu. Bayraktar'ın açıklamalarının yankısı sürerken, bu sözlere CHP'den ilk yorum geldi. Cumhuriyet'e konuşan CHP'li Ali Mahir Başarır, 'Bu bir itiraftır' dedi.

Erdo%C4%9Fan+Bayraktar%E2%80%99%C4%B1n+s%C3%B6zlerine+CHP%E2%80%99den+ilk+yorum:+%E2%80%99Bu+bir+itiraft%C4%B1r%E2%80%99
ABONE OL
AKP hükümetinin 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bu kez de açıklamalarıyla gündeme oturdu. 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hakkında çarpıcı ifadeler kullanan Bayraktar, parti içerisinde yağcılık devrinin bittiğini ve şebeklik devrinin başladığını ifade etti. 
 
Daha öncelerde “Açıkgözler, tatlı su kurnazları, tüfekçiler ,çöp çatanlar ve çalışmadan edinenler bitiriyor bizi…" açıklamasıyla gündeme gelen Bayraktar, bu kez "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” dedi. Bayraktar devamında, “Bizi 17-25 Aralık operasyonu içinde bulunduk, oradaki operasyonda bize de dosya yaptılar, benim dosyam var. Suçlu olanın cezasını çekmesi lazım, ama şu anda geldiğimiz noktada Allah beni kayırdı ve kurtardı. Şu anda çok iyiyim, atmaca gibiyim” diye konuştu.
 
“REİS BENİ HIRSIZ ÇUVALININ İÇİNE KOYDU VE ATTI”
Gazeteci Altan Sancar’a konuşan Bayraktar AKP’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kırgın olduğunu söyledi. 
 
Erdoğan ile görüşmeyi bıraktığını söyleyen Bayraktar, “Ben görüştüm, bir buçuk senedir görüşmüyorum. Baktım, artık görüşmenin bir faydası yok. Yoksa oradan beni attıktan sonra ilişkimi koparmadım. Benim yine liderimdir. Ama beni çağırmasını da istemem, görev de istemem. Ama ben dua ediyorum ona, Allah yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan’a sert sözlerle yüklenen Bayraktar, “Devletin düzelmesi için hakikaten, Allah’tan korkan, vatanını ve milletini seven, üretim yapan, katma değeri yüksek mal üreten insanların bir yerlere gelmesi lazım. Benim şimdi tuzum kuru. Özel sektördeyim. Beni şimdi attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı.” diye konuştu.
 
CHP'DEN İLK YORUM: BU BİR İTİRAFTIR
Bayraktar'ın açıklamalarının yankısı sürerken; CHP'den bu sözlere ilk yorum geldi. Cumhuriyet'e konuşan CHP Mersin Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Ali Mahir Başarır, "Bu bir itiraftır" dedi.
 
"BÜYÜK BİR SKANDALDI, ÖYLE DE KALACAK"
Bayraktar için, "Konuşmaların ve tapelerin doğru olduğunu söyleyerek para alanların ve para bulunduranların açıkça suçlu olduğunu söylemekte" diyen Başarır, "Rüşvet suçunu ortaya çıkaranların suçlu olması; evinden para çıkanların, 'sıfırla oğlum' diyenlerin suçluluğunu örtmez" diye konuştu.
 
Başarır, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Beraberindeki isimlerin ceza almadıkları gibi o kirli paraların o isimlere iade edilmesi büyük bir skandaldı öylede kalacak."
>