Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli aşı için tarihi verdi

Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1+Recep+Tayyip+Erdo%C4%9Fan+yerli+a%C5%9F%C4%B1+i%C3%A7in+tarihi+verdi
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en geç Nisan ayında kendi aşımızı kullanacağımızı müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Vahdettin Köşkü’nden video konferans yöntemiyle katıldığı Kömürhan Köprüsü’nün açılış töreninde konuştu.
 
Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:
 
* Kömürhan Köprüsü, kendi grubunda dünyanın 4. büyük projesi unvanını taşıyor. Bu köprü ile vakitten ve yakıttan tasarruf sağlanacak. Proje, bölgenin kalkınmasına, refahına katkı sağlayacak.
 
* Yaptığımız yatırımlar, inşa ettiğimiz eserlerle Fırat’ı, kavuşmanın, sevincin, muhabbetin, refahın sembolü haline getirdik, getirmeyi sürdüreceğiz.
 
Bugüne kadar Malatya’da 8,8 milyar lira, Elazığ’da 6 milyar lira ulaşım yatırımı yaparak bölünmüş yoldan demir yoluna ve hava yoluna kadar her alanda bölgemizin çehresini değiştirdik.
 
* Ülkemizde sürekli ilkelerden bahsedip hiçbir üretim yapmamayı felsefe haline getirmiş bir zihniyet, varlığını hala sürdürmektedir.
 
CORONA VİRÜSÜ
 
* Milletimizin sağlığıyla beraber işini, aşını, geleceğini korumak için devletimizin imkanlarını seferber ettik. Tüm dünyayı esir alan salgın şartlarına rağmen geride bıraktığımız 2020 yılında da hizmet siyasetinden zerre taviz vermedik.
 
* En geç nisan ayında kendi aşılarımızı da kullanıma hazır hale getirmiş olacağız.
>