Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklama: 'Şu beladan kurtulalım'

Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1+Erdo%C4%9Fan%E2%80%99dan+%C3%B6nemli+a%C3%A7%C4%B1klama:+%E2%80%99%C5%9Eu+beladan+kurtulal%C4%B1m%E2%80%99
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karacaahmet Mezarlığı'nda ailesinin kabrini ziyaret ettikten sonra önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Kurban Bayramı'nda koronavirüs konusunda dikkatli olunmasını ve temizlik, maske kurallarına uyulması gerektiğini bildirdi.

Kaynak: Dha

1 / 5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan Kurban Bayramı öncesi Karacaahmet Mezarlığı'na gelerek, anne ve babalarının kabirlerini ziyaret ederek, dua okudu.

2 / 5

Kabir ziyaretlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan mezarlık çıkışı açıklamalarda bulundu.

3 / 5

Erdoğan, "Şimdiden tüm milletimin, tüm İslam dünyasının Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Özellikle bizim bu dini bayramlarımız ağırlıklı olarak birliğin, beraberliğin müjdecisi ve birer vesilesidir. İnanıyorum ki insanlığın birçok sıkıntıları yaşadığı böyle bir dönemde Kurban Bayramımız da bunlara vesile teşkil edecektir. Aynı zamanda kurbanla beraber fakir, fukara dar gelirli ve yoksul inşallah kurbanlarımızın etiyle de evler şenlenecektir. Bu yıl Kurban Bayramı öyle bir döneme rastladı ki aynı zamanda Ayasofya Camii'mizin açılışıyla da örtüştü. Bu da bizim için ayrı bir müjde. Ben bu vesile ile tekrar tüm milletimin Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Koronavirüs olayına da bu bayramda çok ama çok dikkat edilmesini milletimden özellikle rica ediyorum. Özellikle temizlik maske, mesafe bu konuya çok dikkat edeceğiz. Bu şekilde de biz limiti iyice aşağıya çekmemiz lazım ki şu beladan kurtulalım." dedi.

4 / 5

Erdoğan daha sonra buradan ayrıldı.

5 / 5

>