Cumhurbaşkanı Erdoğan YÖK'e bildirdi! 'Kapatılması daha yararlı olacak'

Cumhurba%C5%9Fkan%C4%B1+Erdo%C4%9Fan+Y%C3%96K%E2%80%99e+bildirdi%21;+%E2%80%99Kapat%C4%B1lmas%C4%B1+daha+yararl%C4%B1+olacak%E2%80%99
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıköğretim psikoloji programlarının kapatılması konusundaki görüşünü YÖK'e bildirdi. Erdoğan, açıköğretim psikoloji programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağını belirtti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Cumhurbaşkanımız ‘açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı” yönündeki görüşünü Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına bildirmiştir” dedi.
 
İletişim Başkanı Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun ilgili raporuna binaen "açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı" yönündeki görüşünü, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına bildirdiğini açıkladı. Altun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu 'psikoloji lisans eğitiminin büyük oranda uygulama gerektiren mahiyeti ve yükseköğretimde kalitenin korunması amacıyla örgün olarak yapılmasının daha uygun olacağı yönünde' bir rapor hazırlamış ve Cumhurbaşkanımıza sunmuştur. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun ilgili raporuna binaen 'açıköğretim Psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı' yönündeki görüşünü Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına bildirmiştir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İha

>