Bomba Putin iddiası: Parkinson yüzünden görevi bırakıyor

Bomba+Putin+iddias%C4%B1:+Parkinson+y%C3%BCz%C3%BCnden+g%C3%B6revi+b%C4%B1rak%C4%B1yor
ABONE OL

Rusya'da 20 yıldır iktidarda olan Vladimir Putin döneminin sona ermek üzere olduğu iddia edildi. İngiliz basını Putin'in Parkinson hastalığı nedeniyle Ocak 2021'de görevini bırakacağını öne sürdü.

Özel hayatı ve ailesiyle ilgili detayları gizli tutmasıyla bilinen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

İngiliz basını, uzun yıllardır Parkinson hastalığıyla mücadele ettiği öne sürülen 68 yaşındaki Putin’in görevini bırakmaya hazırlandığını yazdı. The Sun gazetesinin haberine göre Putin, 2021’in Ocak ayında görevi bıraktığını açıklayacak.

Putin’in yerine geçecek kişiyi önümüzdeki günlerde açıklayacağı belirtilirken, ömür boyu senatör olmasını sağlamak için yasa tasarısının da hazır olduğu ifade edildi.

‘AİLESİNİN ETKİSİ BÜYÜK’

The Sun’a konuşan Prof. Dr. Valery Solovey, eski jimnastikçi sevgilisi Alina Kabayeva ile kızları Katerina ve Maria’nın, Putin’in görevi bırakma kararında ısrarcı olduklarını söyledi. Solovey, “Üzerinde büyük etkisi olan bir ailesi var. Planlarını Ocak ayında açıklayacak” dedi.

Haberde Putin’in geçmiş yıllara ait görüntülerine de yer verildi. Söz konusu görüntülerde Putin’in iki kolu arasındaki salınım farkı dikkat çekiyor.

>