SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Bilgin EYT için tarih verdi

Bakan Bilgin(TBMM Bütçe sunumu): Talebin üzerinde bir büyümeyi gerçekleştirdiğimiz zaman enflasyona karşı ekonomik büyümeyi bir silah olarak kullanabiliriz. Asgari ücretin, 5500 lira olmasının nedeni enflasyona karşı duyarlı olduğumuzu göstermek içindi. Asgari ücreti belirlemede enflasyon etkisini geriletecek bir uygulama gerçekleştireceğiz. Aralık ayının ilk haftasında komisyonu toplayacağız. Tüm emekçiler enflasyon karşısında korunacak.

Haber Giriş Tarihi: 11.11.2022 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 11.11.2022 11:10
https://www.abcgundem.com
Bakan Bilgin EYT için tarih verdi

TBMM Bütçe sunumunda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Sözleşmeli memurları bu ayın içerisinde kadrolu hale getireceğiz. Çalışmayı tamamladık." derken asgari ücretin enflasyonun gerileten etkisini ortadan kaldıracak şekilde düzenleneceğini belirtti. Bilgin, EYT şartlarını taşıyan 1.5 milyon kişi olduğunu belirterek düzenlemenin Aralık'ta meclise geleceğini söyledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret ile ilgili, "enflasyonun reel ücretleri gerileten etkisini ortadan kaldıracak şekilde olacak" açıklamasında bulundu.

Bilgin, TBMM Bütçe sunumunda yaptığı açıklamalarda, "Talebin üzerinde bir büyümeyi gerçekleştirdiğimiz zaman enflasyona karşı ekonomik büyümeyi bir silah olarak kullanabiliriz. Asgari ücretin, 5500 lira olmasının nedeni enflasyona karşı duyarlı olduğumuzu göstermek içindi. Asgari ücreti belirlemede enflasyon etkisini geriletecek bir uygulama gerçekleştireceğiz. Aralık ayının ilk haftasında komisyonu toplayacağız. Tüm emekçiler enflasyon karşısında korunacak" dedi.

Bakan Bilgin, "Sözleşme personel çalışma şartlarını değiştirmeyi düşünüyoruz. Çalışmayı tamamladık. Önümüzdeki hafta ya da bu ay içinde paylaşacağız" dedi.

Bakan Bilgin EYT'nin de Aralık ayı içerisinde Meclis’e takdim edileceğini duyurdu. Bilgin, EYT şartlarını taşıyan 1.5 milyon kişi olduğu belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.