Bakan asansörde kalıp, basın toplantısına geç kaldı!

Michael Gove bir asansörde mahsur kalarak BBC röportajını kaçırdı. Michael Gove'un röportaj turu bu sabah bir BBC asansöründe sıkışıp kaldığı için ertelenmek zorunda kaldı.

Bakan+asans%C3%B6rde+kal%C4%B1p,+bas%C4%B1n+toplant%C4%B1s%C4%B1na+ge%C3%A7+kald%C4%B1%21;
ABONE OL

Kabine bakanı Bugün programında saat 8.10'a basın toplantısı koydu. Ancak zamanında gelemedi. Sunucu Nick Robinson dinleyicilere “Michael Gove ile konuşmayı umuyorduk” dedi.

"Şu anda Michael Gove'dan haber almayı ummuş olabilirsiniz.” "Bay Gove Yayınevi asansöründe mahsur kaldı. Keşke bunun bir şaka olduğunu söyleyebilseydim ancak şaka değil.”

"Bir süredir orada mahsur kalan Bay Gove ve güvenlik görevlileri için çok komik değil." Bay Robinson, Muhafazakâr politikacının neşeli olduğunu söyledi ve hatta ekiple asansörden telefonda konuşmayı teklif etti. Bay Gove nihayet sabah 8:30 civarında yeniden ortaya çıktığında, sunucu ona “BBC adına özür dilerim” dedi.

Bay Gove yanıtladı, “Asansörde yarım saatten fazla kaldıktan sonra başarılı bir şekilde beni kurtardılar, bu yüzden burada olmaktan çok mutluyum. Tamamen anlıyorum, bu tür şeyler olur. Sen ve ben birlikte W1A'nın bir sonraki bölümü için Armando Ianuuchi'ye mühimmat verdiysek, sorun değil.” Bakana daha sonra yeni bir espirili hashtag'in #freemichaelgove Twitter'da dolaşmaya başladığı söylendi. "Daha uzun süre hapiste kalacağımı uman muhtemelen daha fazla insan olduğundan şüpheleniyorum, ama yine de" diye ekledi. W1A, BBC'nin iç işleyişini taklit eden Broadcasting House'da geçen bir komedi dizisidir.

>