Abdullah Gül'den kritik çıkış: 'Hayretle karşılıyorum'

Abdullah+G%C3%BCl%E2%80%99den+kritik+%C3%A7%C4%B1k%C4%B1%C5%9F:+%E2%80%99Hayretle+kar%C5%9F%C4%B1l%C4%B1yorum%E2%80%99
ABONE OL

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Anayasa Mahkemesinin özgürlükçü kararlarına evet diyen üyeleri saldırı altında, hayretle karşılıyorum' dedi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi ile ilgili tartışmalara katıldı. T24ten Murat Sabuncuya konuşan Gül, "Bugünkü Anayasa Mahkemesine özgürlükçü davrandığı için hücum ediliyor. AYMnin bütün özgürlükçü kararlarına evet diyen üyeleri saldırı altında. Anayasa Mahkemesi Başkanı bütün kararlarda gayet istikrarlı bir şekilde özgürlükçü durmuş. Mahkeme üyesi hakim; gözü kapalı hareket eder, o kim bu kim diye değil, olaya bakar. Bu olay AK Partiyle ilgili olur, bu olay Cumhuriyet Halk Partisiyle ilgili olur, bu olay Enis Berberoğluyla ilgili olur veya bu olay başkasıyla ilgili olur. Önemli olan olayı değerlendirmesi, olayları özgürlükçü değerlendiriyorlar diye AYMyi bugün yerden yere vurmayı hayretle karşılıyorum açıkçası" dedi.

Gül, tweet tartışmalarına ilişkin olarak da "Yüksek yargı mensuplarının veya herhangi bir hâkimin siyasi görüşlerini, polemikli görüşlerini sosyal medya vasıtasıyla paylaşmasını çok yanlış bulurum" ifadelerini kullandı.

>