ABD'de seçim öncesi önemli gelişme! 'Trump farkı kapattı'

ABD%E2%80%99de+se%C3%A7im+%C3%B6ncesi+%C3%B6nemli+geli%C5%9Fme%21;+%E2%80%99Trump+fark%C4%B1+kapatt%C4%B1%E2%80%99
ABONE OL

ABD 3 Kasım seçimlerine hazırlanıyor. Seçim için yürütülen anketlerde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump, Demokrat rakibi Joe Biden ile arasındaki farkı kapattı.

 
ABD'de ulusal anketlere göre, seçime 5 gün kala Demokrat aday Joe Biden önde, Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump arayı kapatıyor.
 
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine 5 gün kala ulusal çaptaki anketlerde, eski Başkan Yardımcısı ve Demokrat Başkan Adayı Joe Biden, rakibi mevcut Başkan Cumhuriyetçi Donald Trump'ın 7,2 puan önünde görünüyor.
 
Pazartesi günkü anketlerde Biden'ın 7,9 puan önde olduğu dikkate alındığında Trump'ın rakibi ile arayı kapattığı görülüyor. Ülkedeki seçimlerin kaderini, her dönem Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında gidip gelen ve "salıncak eyalet (swing state)" olarak nitelendirilen eyaletler belirleyecek.
 
En kritik eyaletlerin başında gelen Florida'da, Biden 26 Ekim Pazartesi günü Trump'ın 1,5 puan önündeyken, bugün bakıldığında Trump'ın rakibine karşı 0,4 puan avantaj elde ettiği görülüyor.
 
Pennsylvania'da pazartesi günkü anketlerde, Trump'ın 5,3 puan önünde olan Biden'ın şu anda 3,8 puan üstünlüğü bulunuyor.
 
Ayrıca pazartesi günü Biden'ın 1,2 puan önde olduğu Kuzey Carolina'da fark 0,7'ye gerilerken, Arizona'da Biden 2,4 puan üstünlüğünü korudu.

Kaynak: Milliyet

>