Turizm sezonu fahiş zamlarla açıldı

Turizm+sezonu+fahi%C5%9F+zamlarla+a%C3%A7%C4%B1ld%C4%B1
ABONE OL

Tatil yerlerindeki fahiş fiyat artışları yine tartışma konusu oldu. Şezlong ve gıda fiyatları 10’a katlandı. 1.5 porsiyon döner 350, hamburger 100 TL, Türk kahvesi 50 TL, kola ise 61 TL’ye çıktı.

Koronavirüs salgını dolayısıyla hareketliliğin henüz başlamadığı turizmin temmuz ayından sonra canlanması bekleniyor. Her ne kadar insan sayısı düşük olsa da her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin kıyı bölgelerinde faaliyet gösteren lüks plajlar ve otellerdeki yüksek fiyatlar, yeniden gündem olmaya başladı. Önceki gün Bodrum’da faaliyet gösteren çok ünlü bir otel markasının plajında 1.5 porsiyon döner için yaklaşık 350 TL, bir fincan Türk kahvesi için de yaklaşık 50 TL ücret alındığı ortaya çıkmıştı.

PEK FARKLI DEĞİL

Bu durum diğer tatil bölgelerinde de farklı değil. Örneğin Alaçatı’daki yine ünlü bir otelde, konaklama olmadan ve sadece plajı kullanacaksa ödemesi gereken kişi başı ücret 400 TL. Bu fiyata şezlong, şemsiye ve havlu dahil. Eğer otelin yeme-içme imkanlarından yararlanılacaksa lahmacun için 100 TL, kola için 61 TL, pide için 100-120 TL, hamburgerler için ise 90 ile 100 TL arasında ücret talep ediliyor. Bu fahiş fiyatlar, “Yok artık. Bu kadar da olmaz” diyen vatandaşı isyan ettiriyor. 

>