Tüm Kanada’yı çileden çıkaran hava partisi

Kanada'da covid-19’a inanmayan sosyal medya fenomenlerinin havadaki partisi tüm ülkede öfke dalgasının hedefi oldu

ABONE OL
Bir grup Kanadalı sosyal medya fenomeni ve televizyon şovmeni 30 Aralık'ta Montreal ile  Meksika’nın Cancun kenti arasında bir charter uçuşu düzenledi. Uçakta maskesiz, içkili ve sigara içilen bir parti düzenledi. Partinin videoları sosyal medyada yayımlandı. Başbakan  Justin Trudeau dahil tüm Kanada halkı öfkeden deliye döndü.
 
Kanadalı yetkililer, 30 Aralık'ta Montreal'den Meksika'nın Cancun tatil beldesine uçan Sunwing şirketi uçağında ne olduğuyla ilgili soruşturma başlattı.
 
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, olayın baş kahramanları tarafından sosyal ağlarda yayınlanan videolar için çok sinirli olduğunu itiraf etti. 
 
Düzenlediği basın toplantısında sosyal medya fenomenlerinin, TV’lerdeki reality şov yıldızlarının, havayolu çalışanlarını sorumsuzluklarıyla tüm ülkeyi tehlikeye attığını söyledi.
 
Kanadalılardan virüsün beşinci dalgasıyla başa çıkmak için fedakarlık talep ederken ortaya çıkan bu görüntülerin Kanada halkının yüzüne atılmış tokat olduğunu iddia etti.
 
Cancun'daki altı günlük etkinliğe yolcu taşıyan havayolu şirketinin sahibi James William Awad, güvenlik normlarının veya covid-19 düzenlemelerinin ihlal edildiğini reddetti.
 
Awad yaşananları uçakta düzenlenen basit bir parti olarak nitelendirdi. Durumu daha iyi anlamak için zaman verilmesini istedi.
 
Ancak Sunwing Havayolları, Kanada Ulaştırma Bakanlığı tarafından kınadı. Yolcuların davranışları anarşik bulundu. Kurallara aykırı olarak nitelendirdi.
>