Sınırı kayakla geçmeye çalıştı

S%C4%B1n%C4%B1r%C4%B1+kayakla+ge%C3%A7meye+%C3%A7al%C4%B1%C5%9Ft%C4%B1
ABONE OL

10 günlük karantinadan kaçan adam, İsveç’ten ülkesi Norveç’e gitmek için kayakla sınırı geçmeye çalıştı. Hava koşullarının geçit vermediği adam, bir çoban tarafından donmaktan kurtarıldı.

İsveç-Norveç sınırında, enteresan bir olay meydana geldi. Devam eden bir inşaat projesi nedeniyle İsveç’te bulunan adı açıklanmayan adam, iş için bazı belgeleri almak amacıyla ülkesi Norveç’e gidip geri dönmek istedi. Ancak koronavirüs önlemleri gereği 10 günlük zorunlu karantinada olan adam, karantinadan kaçıp kayak yaparak İsveç’ten Norveç’e gitmeye karar verdi. Karlı dağlara düşen adam, 40 km’lik yolun 25. kilometresinde kötü hava koşulları nedeniyle yolda kaldı.
 
Çaresizce bekleyen adamı, bir ren geyiği çobanı bulup yakınlardaki 2 balıkçıya teslim etti. Daha sonra 50 yaşındaki adamı götüren Norske Folkehjelp adlı kurtarma ekibinden bir görevli, “Sırılsıklamdı ve üşümüştü. Ayrıca çok sinirliydi, özür bile dilemedi” dedi. Kurtarma görevlileri daha sonra adamı karantina kurallarını ihlal ettiği için yetkililere teslim etti. Ancak adam, polisler tarafından sorgulanmadan önce bir otelde 10 günlük karantinada kalmak zorunda. 
>