Kayalıkların altında mucize kasaba!

Kayal%C4%B1klar%C4%B1n+alt%C4%B1nda+mucize+kasaba%21;
ABONE OL

Seyahat Haberleri...İspanya'nın nüfusu üç binden biraz daha fazla olan küçük bir kasabası olan mucize şehir Setenil de las Bodegas'ı yakından tanıyalım...

Kaynak: Milliyet

1 / 11

Setenil de las Bodegas, İspanya'nın 17 özerk bölgesinden biri olan Endülüs'teki bir kasaba. Ülkenin en büyük ve en turistik bölgelerinde biri olan Endülüs'te yer alan Setenil de las Bodegas de bu turizm pastasından pay alan bir kasaba.

2 / 11

Cadiz kenti yakınlarındaki Setenil de las Bodegas'in en özel yönüyse kasabanın bir bölümün içinde bulunduğu farklı konum.

3 / 11

Setenil de las Bodegas üç bin kişinin yaşadığı küçük bir kasabayken özellikle internetin yaygınlaşması ve sosyal mecralara ilginin artmasıyla birlikte gözde bir turistik rotaya dönüştü.

4 / 11

Devasa bir kayalığın altında yer alan Setenil de las Bodegas, bu yönüyle turistlerin akınına uğruyor. Kayalığın altına inşa edilmiş evler Setenil de las Bodegas'ın en dikkat çekici yönü.

5 / 11

Setenil de las Bodegas'ın bir bölümünü kaplayan kayalığın üzerinde yer alan kale, Endülüs Emevileri döneminde inşa edilmiş.

6 / 11

1407 yılında Emevi yönetiminin sona ermesiyle birlikte bölgedeki Arap etkisi de azalmaya başladı. Ancak bu etki mimaride varlığını günümüze kadar sürdürüyor.

7 / 11

Cadiz'e 157 kilometre uzaklıkta yer alan bu tarihi kasabada Emevi ve İspanyol mimari özelliklerinin etkisi günümüze kadar ulaşmış durumda.

8 / 11

9 / 11

10 / 11

11 / 11

>