Dünya üzerinde yaşayan son yamyam kabilesi! İnsan eti yiyorlar

D%C3%BCnya+%C3%BCzerinde+ya%C5%9Fayan+son+yamyam+kabilesi%21;+%C4%B0nsan+eti+yiyorlar
ABONE OL

Bu kabile ağaçlarda yaşayıp, kıyafet giymeyi reddediyor. Korowai kabilesi, dünya üzerinde yaşayan son yamyam kabile olarak biliniyor. 1970’lerde keşfedilen kabile, o güne kadar dünya üzerinde başka birilerinin olduğunu dahi bilmiyordu.

Kaynak: Milliyet

1 / 9

Endonezya’nın ağaçlarda yaşayan son yamyam kabilesi görenleri hayrete düşürüyor. Endonezya'nın Batı Papua kentindeki Korowai halkı, tıpkı 10.000 yıl önce yaşadıkları gibi yaşamaya devam ediyorlar.

2 / 9

Kabile hala büyücülük yapıyor ve hala insan eti yediklerine inanılıyor. Modern dünyadan çok uzakta yaşayan kabile, eski geleneklerini devam ettiriyor.

3 / 9

Ağaç tepesinde yaşıyor, kıyafet giymiyor, vahşi hayvanları avlıyor. En büyük görevleri arasında yaşadıkları ağaç evleri onarmak ve akşam yemeği için ava çıkmak bulunuyor.

4 / 9

Korowai halkının modern tıp erişimi yok. Bu sebeple de hastalıklarını şifalı bitkilerle ve büyücülükle tedavi ediyorlar.

5 / 9

Şimdilerde bilinen 3000 Korowai üyesi olduğu düşünülüyor. Kabile üyeleri yaşadıkları yer dışında dünya hakkında herhangi bir bilgiye sahip değil.

6 / 9

Tamamen binlerce yıl öncesinde yaşıyorlar. Modern dünyadan ne kadar uzak olsalar da yaptıkları ağaç evler görenleri hayran bırakıyor.

7 / 9

Tüm aile bu ağaç evlerin yapımına katılıyor. Kil, palmiye yaprakları ve ağaç kabuklarıyla evlerinin çatısını yapıyorlar.

8 / 9

Burada en büyük tehlike yangın olacağı için, ateş çukurları açarak önlem alıyorlar. Kabile üyeleri, Khakhua adında kötü bir ruhun, öldürmek istediği kişinin arkadaşı ya da akrabası kılığına girerek, gece onun iç organlarını yediğine inanıyor.

9 / 9

Hastalık sebebiyle ölmek üzere olan biri, bu yaşanan ölümlerden sorumlu tuttuğu bir erkeğin ismini söylüyor. Böylelikle yeni kurban da belirlenmiş oluyor. Kabile üyeleri yalnızca kötü ruhları yediklerini, başka insanlara zarar vermediklerini söylüyor.

>