1948 ölümlü UFO olayının perde arkası aralandı

7 Ocak 1948'de, Kentucky Ulusal Hava Muhafızları pilotu Yüzbaşı Thomas F. Mantell, uzaylıların var olduğuna dair uzmanlar olan Hava Kuvvetleri istihbaratını ikna etmeye çalışmak için, bir UFO'yu takip ederken öldü. Bir adamın ölümünün dünyanın UFO'lara bakışını sonsuza dek değiştirmesinin üzerinden 74 yıl geçti.

1948+%C3%B6l%C3%BCml%C3%BC+UFO+olay%C4%B1n%C4%B1n+perde+arkas%C4%B1+araland%C4%B1
ABONE OL
7 Ocak 1948, başlangıçta Kentucky, Fort Knox'taki Godman Army Airfield personeli için ortalama bir gün gibi görünüyordu, ancak öğleden sonra erken saatlerde pilotları kaosa sürüklendi.
 
Öğleden sonra 13:45'te Çavuş Quinton Blackwell, uzakta altta kırmızı bir kenarlık bulunan "çok beyaz" bir uçan cisim bildirdi.
 
Üs komutanı Albay Guy Hix, gizemli uçağı yaklaşık 35 dakika boyunca diğer personel üyeleriyle birlikte gözlemlediği için nesneyi "dolunayın yaklaşık dörtte biri büyüklüğünde" olarak nitelendirdi.
 
Hava kuvvetleri, havadaki çok hızlı hareket eden nesnenin ne olduğundan emin olamadığı için, pilotlarını araştırmaları için göndermeye karar verdi. 
 
Bir pilotun uçağının yakıtı azalmıştı ve çabucak üsse geri döndü, ancak Kaptan Thomas F. Mantell tarafından yönetilen bir uçak da dahil olmak üzere üç kişi daha takipte kaldı.
 
Üç pilot, nesneyi tanımlayamadıklarını, ancak oksijenle ilgili riskler nedeniyle irtifasını düzleştirmemeleri konusunda uyarılmalarına rağmen Mantell'in yaklaşması gerektiğini bildirdi. Mantell'in yan adamlarından sadece biri olan Teğmen Albert Clements'in oksijen maskesi vardı ve oksijeni azdı.
 
Clements ve üçüncü pilot Teğmen Hammond, takipten vazgeçti. 
 
Bunlara rağmen, Mantell yaklaşmaya devam etti ve bazı raporlar, nesneye 7 kilometre yakınlığa ulaştıktan sonra oksijen eksikliğinden bayılmadan kısa bir süre önce "metalik ve muazzam büyüklükte" olarak tanımladığını iddia ediyor. Uçağı, eyaletin Tennessee sınırındaki bir çiftlikte öğleden sonra 15:00 sularında düştü.
 
UFO, cesedi enkazdan çıkarıldığında tamamen ortadan kaybolmuştu.
 
Raporlar, trajedinin bazı Hava Kuvvetleri İstihbarat uzmanlarının, nesnenin ne olduğu hakkında birkaç söylenti dolaştığı için UFO gözlemlerini fark etmeye başladığını söylüyor. UFO tarihçisi Curtis Peebles'e göre, söylentiler arasında "uçan dairenin bir Sovyet füzesi olduğu; uçağı çok yaklaştığında vuran bir uzay aracı olduğu; Kaptan Mantell'in cesedi kurşunlarla delik deşik olarak bulundu; cesedin kayıp olduğu" iddiaları vardı. Uçağın havada
tamamen parçalandığını veya enkazın radyoaktif olduğunu."
Ancak, bu iddialardan herhangi birini doğrulayacak hiçbir kanıt ortaya çıkmadı ve ne olduğu hiçbir zaman doğrulanmadı.
Ancak olay, UFO'lara bakış açımızı değiştirdiği için tarihe geçti.
>