Uzmanı nasıl işememiz gerektiğini anlattı…

Bir doktor, insanların işerken yaptıkları en büyük hatayı ortaya çıkardı. Alışkanlık ağrılı idrar yolu enfeksiyonlarına yol açabilir. Genellikle tekrarlayan enfeksiyonlar.

Uzman%C4%B1+nas%C4%B1l+i%C5%9Fememiz+gerekti%C4%9Fini+anlatt%C4%B1…
ABONE OL
Londra'daki MyHealthcare Clinic'te danışman kadın doğum uzmanı ve jinekolog Dr. Shree Datta, birçok insanın mesanesini gerektiği gibi boşaltmadığını açıkladı.
 
Dr Datta, "çift işeme tekniğini kullanılır. İşedikten sonra sonra ayağa kalkarken biraz bekleyin. Daha sonra oturup tekrar işeyin. Bu sayede önemli miktarda idrar boşaltabilirsiniz. Bu kadar basit. Uzun vadede büyük bir fark yaratabilirsiniz. Mesanenizi boşaltmak için diğer teknikler önemli. Zaman ayırmayı ve tuvalette doğru pozisyonda oturmak önemli. Dizleriniz açık ve öne eğilmiş olarak oturduğunuzdan emin olun. İdrar mesanede çok uzun süre kaldığında bakteri birikerek enfeksiyon riskini artırır. Bir enfeksiyon, mesane ve üretranın astarının kırmızı ve tahriş olduğu zamandır, bu da ağrının yanı sıra idrara çıkma ihtiyacı hissi verir. Bunun yanı sıra mesane düzgün boşalmazsa kaslar gerilebilir ve hasar görebilir ve daha fazla soruna neden olabilir.
>