Ünlü doktor kilo vermek için bırakmamız gereken 4 yiyeceği söyledi!

Dr Michael Mosley, dört besinin kilo kaybını hızlandırabileceğini söylüyor...

%C3%BCnl%C3%BC+doktor+kilo+vermek+i%C3%A7in+b%C4%B1rakmam%C4%B1z+gereken+4+yiyece%C4%9Fi+s%C3%B6yledi%21;
ABONE OL
Tatil döneminden sonra hepimiz kendimizi daha iyi bir şekle sokmaya çalışırken, Televizyon programı olan Dr Michael Mosley, en iyi sonuçları elde etmek için Akdeniz yemeklerini ünlü 5:2 diyetine uyarlamaya yönelik en önemli ipuçlarını paylaştı.
 
Ocak ayı genellikle insanların aşırı yediği yeni yıldan sonra hayatlarını düzene sokmaya çalıştıkları bir zamandır, ancak yeni yıl kararınız konusunda ne kadar katı olursanız olun kilo vermek zor olabilir.
 
Ekspres'in haberine göre Dr Michael Mosley, insanların başarılı olmasına yardımcı olabilecek bazı ipuçlarına sahip. Akdeniz diyetinin büyük bir savunucusu ve sağlıklı kalmanın harika bir yolu olduğuna inanıyor.
 
Bununla birlikte, Akdeniz diyetinin sizin için çalışmasını sağlamak için Dr Mosley, sizin için iyi çalışmasını sağlamak için belirli bir dizi gıdayı hemen kesmeniz gerektiğini söylüyor.
 
Kurtulmanız gereken dört besin grubu ve bunun yerine ne yemeniz gerektiğini belirledi. 5:2 diyeti, haftada iki gün oruç tutmayı ve ardından haftanın diğer beş gününde hiç kalori saymamayı temel alır.
 
Uzmanlar arasında yorumlanma biçiminde küçük farklılıklar var, ancak temel ilke bu hafta boyunca bu şekilde devam ediyor.
 
Oruç günlerinde günlük 500 kalori tüketilir. Express'e göre, şunları söyledi, "Bugün 5:2'nin zayıflamanın ve zayıf kalmanın en iyi yollarından biri olduğuna ve hastalık riskinizi azalttığına dair her zamankinden daha fazla kanıta sahibiz. Ama bu sefer akıllıca bir erime de var."
 
"Bu diyette, daha fazla zeytinyağı ve kuruyemişin yanı sıra bol yumurta, tam yağlı yoğurt, yağlı balık ve sebze tüketmeniz gerekiyor.”
 
“Oruç günlerinde protein ve sebze tükettiğinizden emin olun. Protein çok doyurucudur ve çok az kaloriyle çok fazla sebze yiyebilirsiniz."
 
Mosley şunları söyledi, "Şekeri, şekerli yiyecekleri, içecekleri ve tatlıları kesin.
 
“Bu, genellikle şekerle dolu çoğu kahvaltılık gevreklerin yanı sıra çoğu içeceği içerir.
 
"Nişastalı karbonhidratları en aza indirin veya bunlardan kaçının, yani beyaz şeyler: ekmek, makarna, patates ve beyaz pirinç.”
 
Bunun yerine bulgur (kırık buğday), tam çavdar, kepekli arpa, yabani pirinç ve karabuğday dahil tam tahıllara geçin. Kahverengi pirinç de tamam.
 
"Mercimek, barbunya ve nohut gibi baklagiller de sağlıklı ve doyurucudur."
 
>