Tam kapanma geliyor!

Tam+kapanma+geliyor%21;
ABONE OL

Bilim Kurulu rapor hazırladı, tam kapanma ihtimali çok yüksek. Tam kapanmanın önümüzdeki çarşamba ya da cuma günü başlatılıp en az 17 Mayıs'a kadar sürmesi bekleniyor. Karar yarınki kabine toplantısı sonrası açıklanabilir.

ÖNLEMLER YETERLİ OLMADI
 
Artan vakalarla kısıtlama saati 19.00'a çekildi, cumartesi yasağı da geri getirildi. Ancak Ramazan ayıyla başlayan önlemler beklenen sonucu vermedi. Yarın kabine toplanacak ve alınacak yeni önlemler masaya yatırılacak. Kulislerden sızan bilgilere göre, kabine toplantısı sonunda 'tam kapanma' kararı alınacak. Vakaların bir türlü istenen seviyelere düşmemesi üzerine Bilim Kurulu'nun bu yönde bir rapor hazırladığı öğrenildi. Geçen yılın nisan ayında alınan önlemlerin benzerlerinin uygulanacağı, yani bir anlamda tam kapanmanın yaşanacağı belirtiliyor. 
 
19 MAYIS'I DA İÇEREBİLİR
 
Sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte temel tedarikçiler dışında her yerin kapanacak. Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tam kapanma önlemini devreye soktuklarını açıklaması bekleniyor. Tam kapanmanın önümüzdeki çarşamba ya da cuma günü başlayacağı ve en az 17 Mayıs'a kadar süreceği konuşulurken, bu tarihin 19 Mayıs ile birleştirilip 20 Mayıs'a kadar sürmesi de ihtimaller arasında. En az 17, en çok 21 gün tam kapanma öngörülürken, bu sürede vaka sayıları düşmezse sürenin 7 gün daha uzatılabileceği kaydediliyor. 
 
 
>