Ölümler 20 misli düştü!

Omicron varyantı nedeniyle vaka sayıları hızla artsa da ölüm oranları giderek düşüyor. 1 yıl önce pozitif olan 3 kişiden 1’i yaşamını yitiriyordu; bu oran Omicron’la 670’te 1’e geriledi.

%C3%96l%C3%BCmler+20+misli+d%C3%BC%C5%9Ft%C3%BC%21;
ABONE OL

YÜZDE 99 DAHA AZ ÖLÜMCÜL 

ABD’de yer alan Washington Üniversitesi’nde yapılan yeni araştırmalar, tüm dünyayı etkisi altına alan Omicron varyantı ile ilgili umutlandıran yeni istatistikleri ortaya çıkardı. Araştırmaya göre, Covid-19’un Omicron varyantı Delta varyantından yüzde 99’a kadar daha az ölümcül. Bilim adamları, bu bilgiler ışığında tahminde bulundu, koronavirüsün evrimleşerek ‘soğuk algınlığı’ ve ‘grip’ gibi bir virüse dönüşeceğini ileri sürdü.

İngiliz Daily Mail gazetesinin verilere dayanarak yaptığı haber ise “Covid-19’un sonu geliyor” dedirtti. Haberde, “Geçen ocak ayında pozitif olan 33 kişiden biri ölüyordu. Bu oran Omicron ile 670’de 1’e düştü” ifadeleri yer aldı. Yani virüs ölümcül etkisini 20 misliden daha çok azalttı. Danimarkalı bilim insanı Tyra Grove Krause, pandeminin şubatta Omicron ile birlikte sona ereceğini ileri sürmüştü.

>