İşte Omicron'u diğer varyantlardan ayıran kritik semptomlar!

Omicron varyantını tespit etmek, Delta varyantında olduğu kadar kolay değildir. Gelin Omicron'u diğerlerinden ayıran semptomlara bakalım...

%C4%B0%C5%9Fte+Omicron%E2%80%99u+di%C4%9Fer+varyantlardan+ay%C4%B1ran+kritik+semptomlar%21;
ABONE OL
Belirtileri soğuk algınlığına daha çok benzediği için Omicron'u tespit etmek Delta varyantını belirlemek kadar kolay değildir. Toplamda, bir milyondan fazla insanın her hafta virüsü kaptığı düşünülüyor. Aslında yalnızca son yedi günde İngiltere'de 1,2 milyon kişinin testi pozitif çıktı.
 
İnsanların virüsü tam olarak nasıl tespit edeceklerini bilmeleri şaşırtıcı değil, ancak yeni belirtiler klasik semptomlardan farklı.
 
Yeni bir öksürük, tat veya koku kaybı ve ateş gibi önceki semptomlar mutlaka daha önce olduğu kadar belirgin değil.
 
Bunun yerine, tıp uzmanları halka bazı yeni semptomlara dikkat etmelerini söylüyor.
 
Omicron'un belirtileri nelerdir? Yeni çeşit belki biraz daha hafif olsa da semptomların birçoğunun soğuk algınlığı ve kış nezlesine benzer olmasıyla tanımlanması çok daha zor olabilir.
 
Aslında, ZOE Covid uygulaması aşılı kişiler için en yaygın semptomların şunlar olduğunu buldu:
 
Burun akıntısı
Baş ağrısı
Hapşırma
Boğaz ağrısı
Uzun süren öksürük
Ancak uzmanlar şimdi sıra dışı deri döküntülerinin de yeni bir semptom olduğu konusunda uyarıyorlar.
Döküntü şişme ve kızarmayla belli olur, küçük alanlarda görülür ve kaşıntılı ve engebelidir.
Isı döküntülerini tartışan NHS şunları söylüyor: "genellikle kırmızı görünüyor, ancak bu koyu veya siyah ten üzerinde daha az belirgin olabilir.”
"Isı döküntüsü belirtileri yetişkinlerde ve çocuklarda genellikle aynıdır. Vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilir ve yayılabilir. Ancak başkalarına bulaşamaz."
İkincisi, kurdeşenlere daha çok benzeyen bir döküntüdür. Cildin en dış tabakasında, genellikle epidermis olarak adlandırılan kabarık yumrular olarak görünür.”
 
>