Ezber bozan deney! Gönüllülere virüs bulaştırılacak

Ezber+bozan+deney%21;+G%C3%B6n%C3%BCll%C3%BClere+vir%C3%BCs+bula%C5%9Ft%C4%B1r%C4%B1lacak
ABONE OL

İngiltere’de yapılacak klinik denemelerde, koronavirüsün neden olduğu Covid-19 hastalığına karşı kullanılan ilaçları ve aşıları denemek amacıyla genç gönüllülere virüs bulaştırılacak.

Gere’de dünyada ilk defa uygulanacak bir bilimsel çalışmaya imza atacak linik denemelerde genç gönüllülere koronavirüs bulaştırılacak. Bu çarpıcı araştırma Covid-19 aşı ve ilaçlarıyla ilgili çalışmalarda daha verimli veri toplamak amacıyla gerçekleştirilecek. irüs bulaştırma konusunda etik onayı alan ve 18-30 yaş arası 90 gönüllüyü içeren araştırma önümüzdeki haftalarda başlayacak. önüllü denekler, sağlık uzmanlarının gözetiminde koronavirüse maruz kalacak. 
 
AŞI VE İLACA DEVAM
 
Bu çarpıcı araştırma Covid-19 aşı ve ilaçlarıyla ilgili çalışmalarda daha verimli veri toplamak amacıyla gerçekleştirilecek. linik denemeler ngiltere hükümetinin Aşı Görev Gücü, mperial ollege niversitesi, Royal Free Hastanesi ve kasıtlı virüs bulaştırma modelleri geliştiren hVIVO adlı şirket tarafından yürütülecek. Aşı Görev Gücü’nden live i, ovida karşı yeni aşı ve ilaçları geliştirmeye devam etmek gerekiyor dedi. 
 
Klinik deneyde şu sorulara yant aranacak
 
*Enfeksiyonun başlaması için ne kadar virüs gerekiyor?
 
*Bağışıklık sistemi ilk savunma tepkisini nasıl gösteriyor? 
 
*Kimlerin semptom gösterip göstermeyeceği tespit edilebilir mi?
>