Danimarka'dan DSÖ'ye ağır suçlama!

Danimarkalı Araştırmacılar, DSÖ'nün 2022 için yaptığı pozitif değerlendirmeye katılmadığını ve pandeminin 2022’de bitmeyeceğini söyledi.

Danimarka%E2%80%99dan+DS%C3%96%E2%80%99ye+a%C4%9F%C4%B1r+su%C3%A7lama%21;
ABONE OL
 
Danimarkalı araştırmacılar, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan iyimser tahminlere katılmayarak, koronavirüsün 2022 boyunca günlük hayatımızdan kaybolmayacağını öne sürdüler.
 
DSÖ başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, 2021 özetinde, her şey yolunda giderse 2022'nin pandeminin bittiği yıl olabileceğini söyledi. Bununla birlikte, bunun gerçekleşmesi için tüm ülkelerdeki çoğu insanın aşılanması gerektiğini vurguladı. Yeni Yıl açıklamasında, cesaretini gösterdiği gibi eşitliği baltalayan aşı istifçiliğine karşı da uyardı.
 
Ancak Danimarkalı araştırmacılar, DSÖ’nün iyimser tahminini pek olası bulmuyor. Örneğin, Aarhus Üniversitesi'nde bulaşıcı hastalıklar profesörü olan Eskild Petersen, dünyanın en az birkaç yıl pandemi ile yaşamak zorunda kalacağını söyledi. Aarhus Üniversite Hastanesi başhekimi ve Profesör Lars Østergaard, koronavirüsün pandemi bittiğinde bile günlük hayatımızı etkileyeceğini öne sürecek kadar ileri gitti.
 
“Salgın sona erebilir. Ancak bu, koronavirüsün günlük hayatımızdan kaybolacağı anlamına gelmez. Sanırım koronavirüse asla veda edemeyiz.”
 
Norveç yayın kuruluşu NRK’ye konuşan Østergaard, "Bizim hedefimiz, koronavirüse karşı diğer bildiğimiz hastalıklar da olduğu gibi onunla başa çıkabileceğimiz kadar iyi bir bağışıklığa sahip olmaktır" dedi.
>