AVM sevdasına aşı kuyruğu!

Aşı olmayan kişilere birçok alanda PCR testi zorunluluğu gelmesi sonrası vatandaşın inadı kırıldı. Canını hiçe sayıp koronavirüs aşısı vurulmayı reddeden vatandaşlar, söz konusu alışveriş merkezleri olunca aşı sırasına girdi

AVM+sevdas%C4%B1na+a%C5%9F%C4%B1+kuyru%C4%9Fu%21;
ABONE OL

DOKTORLAR tarafından yapılan aşı çağrısına uymamak için direnen vatandaşlar, sonunda geri adım atmaya başladı. Ancak bunun sebebi kendi sağlıklarını düşünmeleri değil, alışveriş sevdası... Koronavirüs salgını karşısında şimdilik tek çare aşı olmasına rağmen birçok vatandaş, aşı olmamakta ısrarlı davranıyordu. Aşısız veya 2 doz aşısı tamamlanmamış kişilerin seyahat etmeleri, AVM’lere, okul, tiyatro ve sinemalara girmeleri için PCR testi yaptırmaları zorunlu hale gelince işler değişti.

‘SÜREKLİ TEST OLAMAM’

SIK sık PCR testi yaptırma derdinden kurtulmak isteyen vatandaşlar, aşı olmak için hastanelerin ve aile hekimlerinin yolunu tuttu, büyük kalabalıklar oluştu. Alışveriş merkezlerinde zaman geçirmeyi seven vatandaşlardan biri, “Evde canım sıkıldı, çıkıp gidebiliyordum. Şimdi bunun için test olmak zaman kaybı. Sürekli test olamam. Aşı olup kurtulmak daha iyi” dedi. Sağlıkları için değil de AVM’lere girebilmek için aşı olan vatandaşlara akıl sır ermedi.

 

>