Aşı olana piyango!

A%C5%9F%C4%B1+olana+piyango%21;
ABONE OL

ABD’nin Ohio eyaletinde insanları teşvik etmek için aşı olan 5 kişiye 1 milyon dolar verileceği açıklandı. Piyango kampanyasının Amerikalıları ciddi ölçüde etkilemesi bekleniyor.

Dünyanın birçok yerinde aşı karşıtlığını durdurmak ve insanları aşı olmaya yönlendirmek için çeşitli kampanyalar yürütülüyor. ABD’nin Ohio eyaletinde ise yetkililer çıtayı oldukça yükseltti. Aşı olan 5 talihliye toplam 1 milyon dolarlık (8.5 milyon TL) piyango verileceği duyuruldu. Yapılan resmi açıklamada piyangoyu kazanan öğrencilerin ise 4 yıllık üniversite bursuna sahip olacağı ifade edildi. Piyango ihtimali, ABD’lileri oldukça heyecanlandırdı.

ÇEKİLİŞLE BELİRLENECEK

Piyango açıklaması, Ohio Valisi Cumhuriyetçi Partili Mike DeWine’dan geldi. DeWine, yaptığı açıklamada Dışişleri Bakanı aracılığıyla çekilişlerin 26 Mayıs’ta başlayacağını duyurdu. DeWine bu tutarın federal koronavirüs yardım fonları tarafından ödeneceğini ifade etti. Yüzde 30’u aşı olmak istemeyen Amerikalıların, piyangoyu kazanmak için bu düşünceden vazgeçerek kliniklere akın edeceği tahmin ediliyor.

>