6 ay oldu iyileşemedi

6+ay+oldu+iyile%C5%9Femedi
ABONE OL

6 ay önce hemşire olan Jess Marchbank koronavirüs belirtileri gösterip hastaneye kaldırıldı. Tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildi. Ancak hala yürüyemiyor, işe gidemiyor çocuklarıyla bile oynayamıyor.

İki çocuklu genç bir anne, koronavirüs ile savaşını kazandıktan sonra bile hala ‘ölüm belirsizliği’ içinde yaşıyor... Jess Marchbank, dünyaya diz çöktüren koronavirüs salgının başlangıcında boğaz ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurmuştu. Covid-19 teşhisi konan genç kadın hemen Devon’daki Barnstaple Hastanesi’ne kaldırıldı, üç gün hastanede yatarak tedavi gördü ve mart ayı sonunda taburcu edildi. Ancak aradan 6 ay geçmesine rağmen Jess hala çalışamıyor, yürüyemiyor veya çocuklarıyla oynayamıyor. 
 
HİÇBİR TEDAVİ FİKRİ YOK 
 
Doktorlar Jess’in belirsizliğini koruyan durumunu nasıl tedavi edeceği konusunda hiçbir fikri yok ancak genç hemşire umudunu yitirmeyi reddediyor. 33 yaşındaki hemşire, en kısa zamanda çocukları ile oynayabilmeyi ve kocasıyla vakit geçirebilmeyi hayal ettiğini söylüyor. Jess Marchbank, “Koronavirüse yakalanmadan önce fit ve sağlıklıydım. Şimdi nefessiz kalmadan hiçbir şey yapamıyorum. Arafta gibiyim çünkü hayatımı yaşayamıyorum. Bu durum o kadar acı verici ki…” ifadelerini kullandı.
 
Jess, “Sadece merdivenlerden yukarı çıkmak nabzımın 180’a fırlamasına sebep oluyor, sonra da 70’e düşerek kusmama neden oluyor. Covid yüzünden bazı acayip kalp sorunlarım var ve merkezi sinir sistemi sorunlarım var. Hala koku veya tat alma duyum da yok” dedi.
>