5 Temmuz koronavirüs tablosu

Sağlık Bakanlığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son duruma ilişkin verileri paylaştı. Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu belli oldu.

5+Temmuz+koronavir%C3%BCs+tablosu
ABONE OL
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı.
Bakan Koca  5 Temmuz vaka tablosunu Twitter hesabından paylaştı.  Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Aşı programının lideri Muğla ilimiz. Tüm illerimiz maviye dönene kadar gayret edeceğiz. Salgın gündemimizden çıkıyor." dedi.
 
DÜN 50 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ
 
Sağlık Bakanlığı’nın 4 Temmuz verilerine göre, semptom gösteren 404 hastayla birlikte 4 bin 418 yeni vaka tespit edilmişti. Dün, 50 kişi hayatını kaybederken 4 bin 161 kişi de sağlığına kavuşmuştu.
 
24 SAAT DOLMADAN 1 MİLYON KİŞİ AŞILANDI
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle mücadelede aşılama seferberliği kapsamında, bugün henüz 24 saat olmadan 1 milyon kişinin daha aşılandığını açıkladı. Bakan Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Henüz 24 saat dolmadan, 1 milyon kişinin daha ilk veya yeni doz aşısı yapıldı. Türkiye, bulaşıcı Covid-19 hastalığına karşı bağışıklık kazanma konusunda kararlı" ifadelerini kullandı.
 
'36 MİLYON KİŞİ AŞISININ EN AZ 1 DOZUNU YAPTIRMIŞ DURUMDA'
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 aşılarının uygulanmasına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İlk vaka görüldüğünde tüm ülke endişeye kapıldı. Şu an, bulaşıcı hastalıktan kişisel olarak korunmak ve toplumsal bağışıklığı sağlamak için 36 milyon kişi aşısının en az 1 dozunu yaptırmış durumda. 1 vaka tehlike demekti. 36 milyon güvendir. Bu güveni büyütelim" ifadelerini kullandı.
 
>