Pop müziğinin efsane isimleri aynı teknede

Usta sanatçı Erol Evgin'in oğlu Murat Evgin, çocukluk yıllarına ait bir fotoğrafını sosyal medyada paylaştı. Efsane isimlerin yer aldığı kare büyük ilgi gördü.

Pop+m%C3%BCzi%C4%9Finin+efsane+isimleri+ayn%C4%B1+teknede
ABONE OL
Şarkıcı Murat Evgin, 80'lerde çekilmiş çocukluk fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı. Takipçilerini yılalr öncesine götüren eden Evgin, o güne dair hatırladıklarını anlattı.
 
"NİYE AĞLIYORUM HATIRLAMIYORUM"
 
"80’lerin sonu ailem ve sevgili Sezen Aksu, Onno Tunc¸, Gu¨l Ogˆuz, Mustafa Ogˆuz ile I·stanbul Bogˆazı’nda teknede bir hafta sonu. Uyku tulumlarında uyumalar, hep birlikte denize girmeler. Bu fotoğrafta ben ağlıyor muyum, niye ağlıyorum hatırlamıyorum. Sol tarafımda oturan genç¸ kız da sevgili ve degˆerli müzisyen Ayda Tunc¸boyacı. Sanıyorum efsane mu¨zisyen Onno Tunc¸ ile çocukluğumdan kalan tek kare. Daha ileriki yaşlarımda da babam, ben ve Onno Tunc¸, Kıbrıs’ta bir mu¨zik yarışmasında birlikteydik. Onlar jürideydi. Tu¨rk Pop Mu¨zigˆi’nin en o¨nemli eserlerini besteleyen ve orkestrasyonları yapan dahi mu¨zisyen ıs¸ıklar ic¸inde uyu. En gu¨zel ve sıra dıs¸ı konserlerin yaratıcısı o yıllarda babamın, MFO¨’nu¨n, Sezen Aksu’nun efsane menajeri Mustafa Ogˆuz ve c¸ok sevgili es¸i, u¨lkemizin ‘Sıla’, ‘Hayat S¸arkısı’ gibi en o¨nemli dizilerinin yo¨netmeni Gu¨l Ogˆuz. Çocukluğumda onlarla aynı ortamda olmaktan dolayı, sohbetlerine katılmıs¸ olmaktan dolayı c¸ok mutluyum."
 

Kaynak: Milliyet

>