Mahkeme karar verdi

Mahkeme+karar+verdi
ABONE OL

‘Beni Ağlatma’ isimli kitabında yazdıkları nedeniyle Defne Samyeli’ne hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Mustafa Sandal, beraat etti...

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Mustafa Sandal’ı avukatı Aydın Kurban ve Elif Özpağda, Defne Samyeli’ni de avukatı Ömer Eldem temsil etti. Samyeli’nin avukatı Mustafa Sandal’ın kitabında Defne Samyeli ile ilişki yaşadığını yazdığını belirterek, “Samyeli’nin özel hayatına yapılan bu yakıştırma şeref ve saygınlığına zarar vermiş, bu da hakaret suçunu oluşturmuştur. Cezalandırılsın” diye konuştu.

90’LARIN FOTOĞRAFI DELİL OLDU

Sandal’ın avukatı Aydın Kurban ise mahkemeye, kitapta geçen 90’lı yıllarda Mustafa Sandal, Defne Samyeli, Ferda Anıl Yarkın, Kenan Doğulu ve Ufuk Yıldırım’ın yer aldığı fotoğrafı delil olarak sundu. Avukat Aydın Kurban, “Ortaya hayal ürünü bir arkadaşlık atılmış gibi gösterilmektedir. Sanki hiç tanışmamışlar, görüşmemişler algısı ile zorlama bir suç uydurulmaya çalışılmaktadır. Yazıda suç oluşturacak bir durum yoktur” dedi. Mahkeme kararını açıklayarak Mustafa Sandal’a yüklenen fiilin kanunda suç olmadığını belirterek beraatine karar verdi.

>