Kirsty Bertarelli bazı ülkelerden daha zengin oldu

İngiltere'de milyarder eşinden boşanan eski güzellik kraliçesi Kirsty Bertarelli, yaptığı anlaşmayla tarihe geçti. Kirsty'nin edindiği servet, bazı ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından daha büyük.

Kirsty+Bertarelli+baz%C4%B1+%C3%BClkelerden+daha+zengin+oldu
ABONE OL
1 / 26

Kraliçeden daha zengin olan güzellik kraliçesi; Kirsty Bertarelli, İngiltere'nin en zengin boşanmış insanı oldu. Daily Mail'in haberine göre 50 yaşındaki model ve pop söz yazarı milyarder kocası Ernesto'dan sessiz sedasız boşandı.

2 / 26

Çiftin 21 yıllık evliliğinin duvara tosladığını kimse bilmediği için haber pek çok kişi için şok olacak. Sözcüleri gazeteye verdiği demeçte, "Ernesto ve Kirsty Bertarelli'nin boşandıklarını teyit etmeleri üzüntüyleni bildiriyoruz" dedi. Üç çocuğu olan çiftin bu yıl ayrıldığı öğrenildi. Boşanma yaz aylarında kararlaştırıldı.

3 / 26

Çift, Kirsty Bertarelli'ye yapılacak ödemenin boyutunu tartışmayı reddediyor ancak Daily Mail, Staffordshire doğumlu eski İngiltere güzellik kraliçesinin 350 milyon sterlinlik bir anlaşmayı kabul ettiğini ortaya çıkardı.

4 / 26

KRALİÇE'DEN ZENGİN KRALİÇE

Bu, onu hukuk tarihindeki en zengin İngiltere doğumlu boşanmış insan yaptı. Kraliçe'nin kişisel servetinin yaklaşık 365 milyon sterlin olduğu tahmin ediliyor.

5 / 26

Çift, bu yılki Sunday Times Zenginler Listesi'nde ortaklaşa 9.2 milyar sterlinlik mal varlıklarıyla 14. sırada yer aldılar. Bu rakam, Bahamalar, Brunei ve Ermenistan dahil birçok ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasından daha büyük.

6 / 26

Kirsty Bertarelli şimdi 310 milyon sterlin değerinde serveti olduğu söylenen pop süperstarları Sir Mick Jagger, Ed Sheeran (220 milyon sterlin) ve Adele'den (140 milyon sterlin) daha zengin.

7 / 26

Anlaşmasına ek olarak, kendisine bu yıl 52 milyon sterline satın alınan İsviçre'deki Cenevre Gölü kıyısında muhteşem bir modern ev verildi. Ayrıca İsviçre kayak merkezi Gstaad'da 8 milyon sterlinlik bir dağ evine de sahip.

8 / 26

Kirsty Bertarelli, boşanmalarında Prens Charles ve Sir Paul McCartney'i temsil eden Steel Magnolia olarak bilinen avukat Barones (Fiona) Shackleton tarafından temsil edildi. 2000 yılında İtalya doğumlu Bertarelli ile evlenmeden önce bir evlilik sözleşmesi imzaladığına inanılıyor.

9 / 26

Arkadaşlarından biri Mail'e şunları söyledi: "Anlaşma, olması gerekenden daha cömertti. İsviçre'de uzayacak bir dava istemiyorlardı" dedi. Kirsty Bertarelli, Staffordshire pazar kasabası Stone'da doğdu. Dünyanın en büyük seramik ürünleri üreticilerinden biri olan Stoke-on-Trent'deki Churchill China'nın arkasındaki varlıklı bir aileden geliyor.

10 / 26

EVLİ BİR ERKEKLE İLİŞKİYE GİRDİĞİ İDDİASI

Kirsty, Londra'ya taşındıktan sonra Elizabeth Hurley, Tamara Beckwith ve Tamara Mellon gibi sosyetiklerle parti yaptı. Onun cazibesine kapılanlar arasında, kumar ve vahşi yaşam parkı varisi Damian Aspinall vardı.

11 / 26

Damian'ın boşandığı eşi o dönem Kristy'nin Damian'la ilişkileri olduğunu iddia etmişti ancak Kirsty, çift birlikteyken aralarında bir şeyler olduğu iddiasını reddederek, "Zaten ayrılmıştı. En azından bana öyle söyledi." dedi. 56 yaşındaki biyo-teknoloji kralı Ernesto Bertarelli ile Sardunya'daki bir akşam yemeğinde tanıştıktan sonra süper zenginlere katıldı.

12 / 26

1988'de Birleşik Krallık Güzeli seçildikten sonra, Kirsty o yılki Dünya Güzeli yarışmasında ikinci seçildi. Daha sonra başarılı bir pop şarkıcısı ve söz yazarı oldu. 2000 yılında dünya çapında bir hit olan All Saints' No 1 single Black Coffee'nin yazımında yer aldı.

13 / 26

"Pek çok insan yatlarına çıkıp hayatlarını şampanya içerek geçirirdi ama ben değil" diyen Kirsty, "Hayatı anlamalısın. Şarkı söylemek tüm hayatım boyunca içimdeydi ve bundan uzak duramam" ifadelerini kullandı.

14 / 26

Çiftin sözcüsü, "Boşanmadan kaynaklanan tüm sorunlar çözüldü ve şu anda mahremiyet istiyorlar. Bu özel bir konu olduğu için başka yorum yapılmayacaktır" açıklamasını yaptı.

15 / 26

DEVASA BOŞANMA

Boşanacaklarını açıklayan Microsoft’un kurucusu Bill Gates ile eşi Melinda Gates, devasa serveti paylaşmak için anlaştı. Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, Pazartesi günü 27 yıllık evliliklerini bitirme kararı aldıklarını Twitter’dan duyurdular.

16 / 26

Kurdukları yardım kuruluşu 'Bill ve Melinda Gates Vakfı' için birlikte çalışmaya devam edeceklerini belirten çiftten Melinda Gates, mahkemeye verdiği boşanma dilekçesinde 'Evliliklerinin geri dönülemez şekilde yıkıldığını' bildirdi.

17 / 26

"Bir çift olarak gelişme imkanımızın kalmadığına inanıyoruz" diyen Bill ve Melinda Gates, Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımda "İlişkimize dair uzunca düşündükten sonra evliliğimizi sonlandırmaya karar verdik" ifadelerini kullandı.

18 / 26

1980'lerde Melinda Gates'in Microsoft'ta çalışmaya başlamasıyla tanışan çiftin üç çocuğu var. Birlikte yönettikleri Bill & Melinda Gates Vakfı ise dünya çapında aşılama gibi alanlarda milyarlarca dolarlık bağışlarıyla biliniyor.

19 / 26

Ünlü çiftin çeyrek asırdan sonra ayrılmalarının ardındaki neden şimdilik bir sır. Ancak 56 yaşındaki Melinda Gates 2019’da günde 16 saat çalışan Bill Gates’in ailesiyle işi dengeleyemediğini açıklamıştı.

20 / 26

Bu durumla çok mücadele ettiğini belirten milyarder iş kadını, evliliklerinde bazı dönemler kendini çok yalnız hissettiğini itiraf ederek "İnanılmaz derecede zor günlerimiz oldu" demişti.

21 / 26

ZENGİNLER LİSTESİ DEĞİŞECEK

Serveti 130 milyar doları bulan Gates, dünyanın en zengin dördüncü kişisi. 18, 21 ve 25 yaşlarında üç çocuk sahibi Gates çiftinin boşanması, Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ve eşi MacKenzie’nin 2019’da ayrılmasından bu yana 'en yüksek bütçeli' boşanma olacak.

22 / 26

Melinda Gates’in tek başına serveti, 70 milyar dolar. Melinda Gates cephesinden bir boşanma tazminatı talebi gelmesi halinde, ayrılık dünyanın en pahalı boşanması olarak tarihe geçecek. Servetin ikiye bölünmesi durumunda Bill Gates’in dünyanın en zenginleri listesinde 4’üncü sıradan 17’nci sıraya düşmesi, Melinda Gates’in ise listede yükselmesi bekleniyor.

23 / 26

GATES İMPARATORLUĞUNDA YOK YOK

Gates aile imparatorluğunda ABD’nin beş eyaletindeki evlerin yanı sıra nadir bulunan 2 milyon dolarlık Porsche’yi de içeren 30 araçlı bir otomobil filosu ve bir dizi özel jet var.

24 / 26

Ayrıca, aralarında 30 milyon dolarlık Leonardo da Vinci’nin eserinin bulunduğu sanat koleksiyonu, 125 milyon dolarlık aile malikanesi ve ABD’nin 18 eyaletinde toplam 242 bin dönümlük tarım arazisi bulunuyor.

25 / 26

Dünyanın en büyük özel yardım kuruluşu olan 'Bill ve Melinda Gates Vakfı' kanalıyla şimdiye kadar 45 milyar dolar harcayan çiftin üç çocuklarına ise sadece 10’ar milyon dolar miras bırakıp, tüm servetlerini hayır işlerine harcamayı planladıkları açıklanmıştı.

26 / 26

Bill Gates serveti, 1970'lerde kurduğu ve bugün dünyanın en büyük yazılım şirketi olan Microsoft'a borçlu. Çiftin Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımda, birlikte yönettikleri vakfın misyonuna inanmaya devam ettikleri ve bu alandaki faaliyetlerini sürdürecekleri yer aldı.

>