İsyan ettiler

%C4%B0syan+ettiler
ABONE OL

İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği “Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri” konulu 9 maddelik genelgede, müzisyenlerin çalışma alanlarıyla ilgili bir açılma olmaması Gülben Ergen, Hande Yener, Demet Akalın ve Defne Samyeli gibi isimleri öfkelendirdi.

Gülben Ergen: “Müzik, eğlence, sahne, tiyatro, sanat, sanatçı herkes yanıyor, yaşarken ölen bir sektör olduk. Bize neşe veririz! Biz güldürürüz, eğlendiririz! Biz iyi geliriz! Müzik iyileştirir yapmayın 16 ay oldu perişan sektörümüzün tüm emekçileri yapmayın.”
 
Murat Boz:  “Müzik sektörü çalışanları yok sayılıyor. Evlerine ekmek götüremeyen yüz binler var. İntihar eden meslektaşlarımız var. Müzik sektörü çalışanlarının hiç yoklarmış gibi bir muameleye maruz kalmasını anlamak mümkün değil.”
 
Demet Akalın: Ünlü isimlerin konuya olan tepkilerini Instagram hesabından yayınlayan Demet Akalın, “Müzisyenler napıcak? Bu bilim kurulu 1 ay işsiz kalsın hadi bakalım” dedi.
 
Defne Samyeli: Saat 21:00’de kapanacak mıymış restoranlar? Lütfedilmiş. İnsaf yahu... Bir yılı aşkın zaman geçmiş. Aşılamayı yaygın hale getirmek yerine yasaklar. Sadece ve hala restoranlar, eğlence sektörü ve sanata... Maksat ‘eğlence olmasın’ demek ki.”
 
Hande Yener: “Düğün etkinliği var kültür sanat konser yok. Halı sahada maç var açık havada konser yok. Kapalı mekanda spor salonları açık restoranda yemek servisi var. Sinema, tiyatro yok.”
>