İbrahim Tatlıses: 10 senem var

%C4%B0brahim+Tatl%C4%B1ses:+10+senem+var
ABONE OL

İbrahim Tatlıses, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tatlıses, 2011 yılında uğradığı silahlı saldırı sonrasında yaşadığı zor dönem ve şarkı söyleyebilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Sesiyle ilgili yo¨neltilen soruya, “So¨ylu¨yor muyum so¨ylu¨yorum ama biraz bu tembelles¸mis¸ ya onu c¸alıs¸tırmaya bas¸ladım. C¸alıs¸an demir pas tutmaz derler ya bu pas tutmus¸. C¸u¨nku¨ ben istedigˆim nameleri yapamıyorum. I·nsanların bekledigˆi nameleri yapamam. Name meraklısıyım ben tuzu biberi koymazsan olmaz illa ic¸inde isot olacak. Ebru Gu¨ndes¸ bir gu¨n bana dedi ki; mutlaka c¸alıs¸tıracaksın. Niye dedim c¸u¨nku¨ c¸alıs¸mayan demir pas tutar dedi. Bir futbolcu 6 ay oynamazsa ne olur top kos¸turabilir mi bu da ona benziyor. Bir futbolcu 35 yas¸ına kadar oynayabilir ama s¸arkıcı 75 yas¸ına kadar so¨yler. Benimde 10 senem var” dedi.
 
I·brahim Tatlıses, yas¸adıgˆı silahlı saldırı sonrası dostları ile yas¸adıgˆı kırgınlıklar hakkında, “Diyorlar ya sen benim kankamsın ne kanka ayagˆı kanka manka yok. Birini arıyorum, 'acaba para mı isteyecek?' Ben kimseden para istedim mi, istemem o¨lu¨mde c¸ıksa istemem ac¸ da kalsam istemem herkes benden istiyor. C¸alıs¸mıyorum yine istiyorlar. Ama bazı dostlarıma kırılmıs¸ım” şeklinde konuştu.
 
Muhabirlerin, “Maddi zorluk c¸ektiniz mi bu do¨nemde?” Tatlıses, “Yok c¸u¨nku¨ biriktirirdim. I·yi c¸ekersen iyi bic¸ersin ben iyi ektim” dedi.
 
Tatlıses, mallarına haciz koyulması ile ilgili, “Ama bir s¸eye u¨zu¨lu¨yorum. Benim telif haklarıma el koymus¸lar haksız yere ayıp denen bir s¸ey var bu adam bu hale du¨s¸mu¨s¸ bana namusuma s¸erefime ben dostumun malına s¸ey koy diyen ilk adam hacizi onlar koydular. Ama o¨lu¨p gitti s¸imdi ne olacak” şeklinde konuştu.
 
Tatlıses sohbet sırasında zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.
 
 

Kaynak: Habertürk

>